Dobrze płatne zawody — czy warto zmienić pracę i swój zawód?

Na zmianę zawodu zawsze jest dobry czas! Bez względu na to, czy szukasz nowego, dobrze płatnego zawodu, czy też profesji, która zapewni Ci przede wszystkim satysfakcjonujące zajęcie i przy okazji pozwoli zyskać dodatkowe środki do domowego budżetu, to możesz skorzystać z gotowych propozycji ośrodków szkoleniowych. Sprawdź, kiedy warto zmienić zawód lub uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Poznaj dobrze płatne zawody w Polsce i za granicą.

Nie każda profesja zapewnia stałą pracę i dobre zarobki. Poznaj dobrze płatne zawody — czy warto zmienić zawód w 2022 roku?

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Dobrze płatne zawody w Polsce w 2022 r.
 2. Jakie kursy warto zrobić, aby łatwo znaleźć pracę w dobrze płatnym zawodzie?
 3. Jak szybko i sensownie zmienić zawód, aby nie żałować?
 4. Dobrze płatne zawody bez studiów. Brak wykształcenia nie oznacza braku szansy na dobrą pracę.
 5. Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów kurs UDT
 6. Zastanawiasz się nad zmianą zawodu? Skontaktuj się z nami!

Dobrze płatne zawody w Polsce w 2022 r.

Niezadowolenie z pracy w aspekcie finansowym często tworzy barierę i niechęć do wykonywania danej profesji. W końcu praca często jest tylko pośrednim czynnikiem, który otwiera drzwi do godnego życia i spełniania marzeń. Jeśli aspekt finansowy nie jest zadowalający, to prędzej lub później zamiast satysfakcji z wykonywanych czynności pojawi się frustracja. We współczesnym świecie zdobycie wykształcenia w konkretnym zawodzie nie jest w żaden sposób zobowiązujące. Wręcz przeciwnie. Inwestycja w siebie i zdobywanie kolejnych umiejętności zawodowych sprawiają, że otwiera się cały wachlarz możliwości. Oczywiście, pomimo tak rozległego rynku pracy w Polsce, nie każdy zawód jest dobrze płatny. Jednak wbrew pozorom można posiadać dobrze płatny zawód bez studiów lub dobrze płatny zawód bez matury. W tym przypadku jedno zupełnie nie jest zależne od drugiego. 

Obecnie do najbardziej dochodowych zawodów zliczamy te, które są uznawane za deficytowe. Z powodu braku pracowników w konkretnych sektorach, np. wśród operatorów maszyn budowlanych i specjalistycznych lub kierowców zawodowych płace w tych branżach wciąż rosną. Do dobrze płatnych zawodów zalicza się również te z digital marketingu, branży IT oraz logistyki i transportu.

Jakie kursy warto zrobić, aby łatwo znaleźć pracę w dobrze płatnym zawodzie?

Wybór kursu często jest kluczowy, ponieważ to programu w dużej mierze zależy to, czy osoba szkolona będzie mogła samodzielnie wykonywać konkretny zawód. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki program oferuje firma szkoleniowa i jaki tytuł można otrzymać po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu. Oczywiście w tym przypadku kluczowa jest również długość kursu. Udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych obliguje uczestników do udziału w zajęciach przez 10 lub 20 miesięcy. Alternatywą dla tego rozwiązania są szkolenia UDT, które często trwają 1-3 dni i po zaliczeniu egzaminu uprawniają kursanta do pracy w nowym zawodzie. Najczęściej braki w zawodach specjalistycznych są tak duże, że nowi kursanci już na etapie udziału w kursie UDT otrzymują propozycje pracy. A zatem szukając bardzo dobrze płatnego zawodu, warto wybrać jeden z tych, które są zaliczane obecnie do profesji deficytowych:

 • operatorzy sprzętu budowlanego;
 • operatorzy wózków widłowych, żurawi wieżowych, ładowarek teleskopowych;
 • elektromonterzy, spawacze, operatorzy kos spalinowych, pilarek mechanicznych oraz wind samozaładowczych;
 • nauczyciele,
 • kierowcy zawodowi i logistycy.

Jak szybko i sensownie zmienić zawód, aby nie żałować?

Inwestycja w nowy zawód powinna być poparta szczegółową analizą. Warto w tym celu wybrać się kilka razy do pobliskiego urzędu pracy oraz przejrzeć ogłoszenia o pracę ze swojego regionu w Internecie. Po dokonaniu takich obserwacji z pewnością bez większego trudu pojawi się odpowiedź na pytanie, jakie uprawnienia zagwarantują pracę w dobrze płatnym zawodzie fizycznym lub umysłowym. 

W ogłoszeniach o prace oprócz wstępnych warunków współpracy określane jest również wynagrodzenie. Już na tym etapie można wstępnie oszacować, na jaki zawód warto zmienić pracę, by lepiej zarabiać. Kwestie finansowe są niezwykle ważne i przekładają się na zaangażowanie pracownika w wykonywane czynności. Z tego powodu już na etapie planowania zmiany w kwalifikacjach warto wybrać taki zawód, który jest pożądany na rynku pracy i zapewni niezbędne środki do utrzymania gospodarstwa domowego.

Reagując na ewoluowanie rynku pracy i decydując się na udział w kursach weekendowych, które kończą się egzaminem, można bardzo szybko trafić do branży, która w danym momencie notuje największy deficyt pracowników. A pracodawca, który potrzebuje specjalistów deficytowych, zawsze płaci więcej.

Dobrze płatne zawody bez studiów. Brak wykształcenia nie oznacza braku szansy na dobrą pracę.

Rynek pracy oraz czynny udział w nim firm szkoleniowych to w zasadzie nierozłączne ogniwo. Oferty są przygotowywane w taki sposób, by były odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców. Jeśli uważasz, że zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych ma jakikolwiek związek z posiadaniem wykształcenia wyższego lub matury, to jesteś w błędzie. Udział w takich kursach może wziąć każdy, kto ma skończone 18 lat i otrzyma pozwolenie od lekarza medycyny pracy na wykonywanie konkretnego zawodu. Jeśli marzysz o zmianie pracy na taką, w której zarobisz więcej, po prostu skorzystaj z kursów UDT i zrób to! Zawsze masz szanse na dobrze płatny zawód po technikum, liceum lub po studiach. Najwięcej bowiem, zależy od Twojego zaangażowania i chęci uczenia się.

Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów kurs UDT

Wśród kursantów, którzy zdecydowali się poszerzać swoje kompetencje przez udział w kursach UDT w ostatnim czasie pojawił się mocno zauważalny trend. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kurs na ładowarki teleskopowe i oczywiście jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. W kilka dni, ponieważ kompletne szkolenie trwa 45 godzin, możesz zdobyć uprawnienia, które pozwolą Ci na operowanie ładowarką teleskopową. Średnie zarobki w tym zawodzie sięgają prawie 5 tys. zł. A już co drugi operator tej maszyny otrzymuje od 4 do 6 tys. zł miesięcznie. Natomiast poza granicami Polski, mając uprawnienia operatora ładowarki teleskopowej, można zarobić jeszcze więcej.

Zastanawiasz się nad zmianą zawodu? Skontaktuj się z nami!

Jeśli szukasz własnej drogi zawodowej, masz dość marazmu w obecnej pracy i w końcu chcesz mieć fajny zawód dobrze płatny, to skorzystaj z oferty naszej firmy szkoleniowej. Profil Szkolenia ma na swoim koncie setki zorganizowanych szkoleń, tysiące zadowolonych kursantów, którzy zdobyli uprawnienia i dziś robią, to, co daje im i satysfakcje i dobre zarobki. Skorzystaj z naszej wiedzy, 21-letniego doświadczenia i otwórz swoje drzwi do lepszej przyszłości

Jeśli potrzebujesz rozmowy z doradcą zawodowym lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Profil Szkolenia

Zapisz się na kurs i zostań cenionym specjalistą w swojej dziedzinie

Formularz kontaktowy

mima
Skontaktuj się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod podany numer, pisząc maila lub wypełniając formularz.
+48 602 774 556
info@profilszkolenia.pl
Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu