KURSY

Najczęściej zadawane pytania

Wraz z nowymi przepisami, które weszły w życie 01.01.2015 można samemu przygotować się na część teoretyczną egzaminu państwowego i nie uczęszczać na zajęcia. Dopiero po zdaniu teorii kursant może przystąpić do zajęć praktycznych w ośrodku szkolenia.

Na początku przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu złożenia wniosku PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Do wniosku potrzeba dołączyć fotografię i badania lekarskie. Gdy zostanie nam wydane PKK należy udać się do wybranego Ośrodka Szkolenia w celu zapisania się na kurs.

W naszym ośrodku egzaminy wewnętrzne teoretyczne są całkowicie darmowe niezależnie od ilości podejść (egzamin wewnętrzny praktyczny jest darmowy pod warunkiem, że kursant nie przekroczył 30 godzin jazd)

Kursant może zmienić instruktora prowadzącego na każdym etapie kursu bez podania przyczyny i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Długość trwania kursu przede wszystkim zależy od dyspozycyjności kursanta i instruktora, aczkolwiek kurs ten może trwać nawet 14 dni!

Pierwszorzędnym czynnikiem, by zapisać się na egzamin państwowy jest zaktualizowanie przez Szkołę Jazdy PKK. W przypadku gdy kursant jest osobą niepełnoletnią możwe zdawać egzamin pod warunkiem ukończenia 17 lat i 11 miesięcy, aczkolwiek dokument prawa jazdy zostanie wydany dopiero po ukończeniu pełnoletności.

Tak, instruktor prowadzący może uczestniczyć w części praktycznej egzaminu państwowego po wypełnieniu odpowiedniego wniosku przez kursanta.

Aktualne ceny znajdują się w odpowiedniej zakładce na naszej stronie http://profilszkolenia.pl/ oraz na naszym sklepie internetowym na stronie http://profilszkolenia.pl/kategoria-produktu/wszystkie-kursy/

Płatność ratalna przedstawia się następująco:

  • rata I – 30% (zadatek) ceny kursu płatny niezwłocznie po złożeniu zamówienia, 
  • rata II – 40% ceny kursu, płatne przed rozpoczęciem zajęć praktycznych zgodnie z harmonogramem, 
  • rata III – 30% ceny kursu, płatne po zrealizowaniu połowy zajęć praktycznych w ramach kursu zgodnie z harmonogramem. 

Zapraszamy do zapisów poprzez kontakt telefoniczny, wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub osobistą wizytację w naszym biurze.

Na początku należy zrobić badania lekarskie, następnie z orzeczeniem lekarskim udajemy się do Wydziału Komunikacji w celu wyrobienia PKK i po uzyskaniu PKK udajemy się do Ośrodka Szkolenia.

PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) to dokument, który zawiera dane o kursancie ubiegającym się o uzyskanie prawa jazdy danej kategorii. Każdy kursant ma swój indywidualny nie powtarzający się numer. Dokument ten wyrabia się w Wydziale Komunikacji. Wystawiany jest na podstawie orzeczenia lekarskiego. Wyrobienie PKK jest darmowe.

Fiat Evo 

Na kurs można się zapisać 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku tj. 14 lat dla kat. AM, 16 lat dla kat. B1 i A1, 18 lat dla kat. B i A2 oraz 24 lata dla kat. A. Posiadając kategorię A2 już po 2 latach można przystąpić do kursu na kat. A. Aby rozpocząć kurs należy wyrobić PKK, który można uzyskać poprzez złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy oraz załączyć zdjęcie ze zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami.

Plac manewrowy znajduje się razem z biurem w Natalinie na ul. Nowej 1. Plac ten jest przygotowany na szkolenia na kat. A, B i C.

Tak, PKK należy przedstawić maksymalnie dzień przed rozpoczęciem kursu.

Na PKK trzeba czekać 2 dni robocze (przeważnie jest to 1 dzień).

Instruktorzy PROFIL SZKOLENIA oprócz posiadanych uprawnień instruktorskich posiadają również uprawnienia techniki jazdy. Podczas jazd stawiają na naukę w komfortowych i bezstresowych warunkach.

Tak, po dostarczeniu do nas karty zajęć z poprzedniej Szkoły Jazdy oraz PKK można u nas dokończyć kurs.

Godziny, w których jazdy będą się odbywać są indywidualnie ustalane pomiędzy kursantem a instruktorem.

Egzamin wewnętrzny teoria i praktyka odbywa się po zakończeniu zajęć teoretycznych i praktycznych.

Tak, jeśli czujesz potrzebę podniesienia swoich umiejętności jazdy doszkalające będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zajęcia teoretyczne dla kategorii A1, A2, A, B1, B trwają 26h w tym 4h zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dla C1, C, D1, D trwają 30h, dla AM 5h oraz 1h w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Warto pamiętać, że godzina zajęć teoretycznych trwa 45 minut.

Zajęcia praktyczne dla kategorii B1, B, C, D1 trwają 30h, dla C 30h, dla A1, A2, A, C1, C1+E, D1+E lub T 20h, dla C+E lub D+E 25h, dla D 60h

Biuro znajduje się w Natalinie na ulicy Nowej 1 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Sala wykładowa znajduje się w Natalinie na ulicy Nadziei 9 a plac manewrowy w Natalinie na ul. Nowej 1.

Dla kategorii A2, A, B i B+E wymagane są badania lekarskie, które można zrobić u lekarza uprawnionego do badania kierowców. Dla kategorii C i C+E poza badaniami lekarskimi jest też potrzebne orzeczenie psychologiczne, które można zrobić u psychologa transportu. Dla kategorii D wymagane jest badanie lekarskie, orzeczenie psychologiczne oraz badanie neurologiczne.

Zdane testy są ważne bezterminowo.

Aby kierować czterokołowcem, którego masa bez obciążenia nie przekracza 400kg w przypadku przewozu osób i 550 kg w przypadku przewozu rzeczy wymagane jest posiadanie uprawnień na kategorię B1.

Wymagany jest strój ochronny w postaci obuwia pełnego zakrywającego stopę, zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwie typu motocyklowe, spodnie z długimi nogawkami, kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski oraz rękawic zakrywających dłonie.

Tak. Ponadto robiąc tzw. "kurs łączony" występuje wiele korzyści - od finansowych do skróconych godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Zależne jest to od kategorii.

Należy zrobić uprawnienia kategorii B+E

Jeśli podczas egzaminu nie wystąpiło zagrożenie zdrowia i życia osób to egzamin może być kontynuowany. Zaleca się wykorzystanie tej opcji w celu przećwiczenia każdego kolejnego zadania egzaminacyjnego.

Tak ale dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie może przekraczać 750kg (jest to tzw. "przyczepa lekka"). Ponadto waga pojazd + przyczepa nie może przekroczyć 4250kg. Przyczepami lekkimi są np. przyczepki bagażowe.

Osoba musi mieć skończone 18 lat, skończyć kurs na kat. A - tylko część praktyczną 10h jazd (dla osób nie posiadających prawa jazdy kat. A1 kurs na prawo jazdy kat. A obejmuje 20h jazd i dodatkowo 30h wykładów) oraz zdać praktykę na kat. A.

Samochód obowiązkowo musi być wyposażony w gaśnicę oraz trójkąt. Zaleca się by posiadał dodatkowo ogumione koło zapasowe, apteczkę i kamizelkę odblaskową.

Na zajęciach praktycznych trzeba posiadać kartę jazd wydaną przez Ośrodek oraz dokument tożsamości.

Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu