Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej?

Dobrze płatna praca oraz pewne zatrudnienie pomimo zawirowań ekonomicznych w Polsce i na świecie wciąż są możliwe. Jeśli zależy Ci na zdobyciu uprawnień, które pomogą Ci osiągnąć stabilizację finansową, sprawdź, ile zarabia operator ładowarki teleskopowej i jakie jest zapotrzebowanie na tę profesję. Oto najważniejsze informacje o tym zawodzie zebrane w jednym artykule.

Szukasz nowego zawodu? Sprawdź, ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Ładowarka teleskopowa — opis i zastosowanie
  2. Operator ładowarki teleskopowej — potrzebne uprawnienia
  3. Jak wygląda kurs na ładowarki teleskopowe?
  4. Operator ładowarki teleskopowej. Czy łatwo znaleźć pracę?
  5. Kurs na ładowarki teleskopowe — cena
  6. Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?
  7. Skorzystaj z kursów na operatora ładowarki teleskopowej w firmie Profil Szkolenia

Ładowarka teleskopowa — opis i zastosowanie

Pojazdy określane jako ładowarki teleskopowe zaliczamy do kategorii wózków widłowych specjalizowanych. Mają one charakterystyczny dla tej grupy pojazdów zmienny wysięgnik.  Ich budowa oraz możliwości sprawiają, że są maszynami wielozadaniowymi. W znacznym stopniu ułatwiają pracę ludzi w gospodarstwach rolnych, firmach przemysłowych oraz podczas magazynowania towarów na dużych powierzchniach.

Ponadto ładowarki teleskopowe pozwalają na bardzo wydajną pracę, co jest docenianie przez przedsiębiorców z różnych sektorów. Maksymalny udźwig tych maszyn wynosi nawet 22 tony.  A maksymalna wysokość unoszenia często sięga prawie 30 metrów. Nabycie umiejętności obsługi tych wielofunkcyjnych maszyn z pewnością ułatwi wykonanie wielu czynności, z którymi każdego dnia spotykasz się w pracy w przedsiębiorstwie lub w gospodarstwie.

Operator ładowarki teleskopowej — potrzebne uprawnienia

Aby zostać operatorem ładowarki teleskopowej, konieczne jest nabycie odpowiednich uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obecnie do jazdy taką maszyną są niezbędne uprawnienia WJO I, które pozwalają również na obsługę innych wózków jezdniowych. Udział w kursie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat i ma wykształcenie co najmniej podstawowe. Ponadto niezbędne jest jeszcze orzeczenie lekarskie zezwalające na wykonywanie zawodu operatora ładowarki teleskopowej. Najlepsze firmy szkoleniowe w Polsce organizują kursy za terenie zarówno większych, jak i mniejszych miast w kraju.  Zatrudniają bardzo dobrze przygotowaną kadrę oraz dysponują nowoczesnymi ładowarkami teleskopowymi. Rok produkcji sprzętu wbrew pozorom ma dość duże znaczenie. Nauka obsługi maszyny, na której po zdobyciu uprawnień będzie się pracować, zmniejszy poziom stresu i doda pewności siebie w pierwszym okresie po podjęciu nowej pracy. Przygotowanie się do egzaminu nie powinno Ci sprawić problemu, jeśli wybierzesz profesjonalny ośrodek szkoleniowy z dużym doświadczeniem.

Jak wygląda kurs na ładowarki teleskopowe?

Kurs na ładowarki teleskopowe składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych.  Zajęcia z teorii obejmują 16 godzin po 45 minut każda. Są one prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy przekazują wiedzę prostym językiem. Po ukończeniu części teoretycznej kursanci biorą udział w zajęciach praktycznych, które prowadzone są w dwóch trybach: indywidualnym lub grupowym. Łącznie trwają one 36 godzin, a każda lekcja trwa 45 minut. Kurs na ładowarki teleskopowe jest zorganizowany w taki sposób, by każdy kursant mógł się odpowiednio przygotować do egzaminu przed komisją. Podczas egzaminu jest sprawdzana wiedza zarówno  teoretyczna, jak i praktyczna. 

W przypadku kursów na operatora ładowarki teleskopowej egzamin rozpoczyna się od części praktycznej. Najpierw kursanci losują po dwa zadania związane z codzienną lub transportową obsługą ładowarki teleskopowej. Po prawidłowym wykonaniu zadań z części pierwszej przychodzi czas na część drugą — produkcyjno-technologiczną. Tutaj egzaminatorzy sprawdzają wiedzę praktyczną z zakresu produkcji lub operacji technologicznych osprzętem roboczym w ładowarce. 

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z części praktycznej kursanci przystępują do teoretycznej części egzaminu. Odbywa się on przed tą samą komisją, co część praktyczna i polega na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na co najmniej 4 z 6  pytań. Pierwsze pytania zawsze pochodzą z modułu BHP. Dopiero po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi, egzaminatorzy przechodzą do pozostałych pytań.

Operator ładowarki teleskopowej. Czy łatwo znaleźć pracę?

Po ukończeniu kursu na operatora ładowarek teleskopowych i zdobyciu niezbędnych uprawnień ze znalezieniem nowej pracy nie powinny wiązać się żadne trudności. Wyszkolona kadra to marzenie wielu firm. Czasem pracodawca sam kieruje swoich pracowników na kurs obsługi ładowarek teleskopowych. W czasie uczestniczenia w kursie w profesjonalnych ośrodkach szkoleniowych często pojawiają się oferty pracy już w czasie zdobywania uprawnień. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej placówki, która zarówno współpracuje z przedsiębiorcami, jak i potrafi odpowiednio przygotować do pracy nowych operatorów sprzętu. 

W urzędach pracy oraz na portalach ogłoszeniowych w Internecie również pojawiają się ogłoszenia związane z naborem pracowników na stanowisko operatora ładowarki teleskopowej. W ostatnim czasie ten zawód stał się bardzo popularny. Firmy, które stawiają na rozwój, inwestują w nowoczesny sprzęt, ponieważ odciąża on w pracy fizycznej pracowników i zmniejsza czas realizacji poszczególnych czynności.  Z tego powodu rynek pracy ewoluuje, a zapotrzebowanie na operatorów ładowarek teleskopowych wciąż rośnie.

Kurs na ładowarki teleskopowe — cena

Ceny kursów specjalistycznych nie są wygórowane. Koszt nauki, przystąpienia do egzaminu oraz wydania zaświadczenia lekarskiego jest znacznie mniejszy od miesięcznej pensji, którą można w tym zawodzie swobodnie zarobić. Średnio w profesjonalnych placówkach, które gwarantują swoim kursantom kompleksową usługę realizowaną w bardzo dobrych warunkach, wynosi ok. 1800 zł. Ceny nie są zbyt wysokie, jeśli weźmie się pod uwagę ilość profitów, które płyną ze współpracy z doświadczoną firmą szkoleniową.

Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?

Organizacja kursów ma ścisły związek z bezustannym analizowaniem rynku pracy. Szkolenia powinny być odpowiedzią na potrzeby pracodawców w Polsce i za granicą. Kurs operatora ładowarki teleskopowej od kilku lat zalicza się do czołówki najbardziej popularnych profesji. Obsługa maszyn specjalistycznych, poza tym, że nie zalicza się do prac, które wymagają specjalnych umiejętności fizycznych, wiąże się z bardzo dobrymi zarobkami zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przeciętny operator ładowarki teleskopowej zarabia ponad 4 tys. zł miesięcznie. Co drugi operator miesięcznie za swoją pracę otrzymuje około 6,5 tys. zł. Takie zarobki znacznie przewyższają najniższą wypłatę w kraju i pozwalają godnie żyć.

Operator ładowarki teleskopowej znacznie więcej zarabia za naszą zachodnią granicą. W Europie operatorzy maszyn specjalistycznych, w tym również operatorzy ładowarek teleskopowych, otrzymują za pracę często dwukrotność najwyższych zarobków w Polsce na tym stanowisku

Skorzystaj z kursów na operatora ładowarki teleskopowej w firmie Profil Szkolenia

Ośrodek szkoleniowy, który ma na swoim koncie realizację kilku tysięcy kursów zawodowych, to przede wszystkim miejsce, w którym odpowiednio przygotujesz się do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych. Współpraca z profesjonalną kadrą szkoleniową, indywidualne wsparcie opiekuna oraz nowoczesna platforma do nauki online w znacznym stopniu ułatwiają zdobycie wiedzy i bezstresowe przystąpienie do egzaminu. Profil Szkolenia to marka, która może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Od wielu lat inwestuje w wyposażenie sal wykładowych oraz dba o komfortowe warunki swoich kursantów. 

Jeśli zależy Ci na odpowiednim przygotowaniu się do egzaminu oraz zdobyciu pewności siebie podczas obsługi ładowarki teleskopowej w czasie nowej pracy, wybierz Profil Szkolenia. Cieszymy się bardzo dobrą opinią wśród kursantów i stale udoskonalamy naszą ofertę. Nasi kursanci cenią nas za profesjonalizm i wysoki poziom organizowanych kursów specjalistycznych. Już dziś i Ty możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów Profil Szkolenia!

Zapisz się na kurs i zostań cenionym specjalistą w swojej dziedzinie

Formularz kontaktowy

mima
Skontaktuj się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod podany numer, pisząc maila lub wypełniając formularz.
+48 602 774 556
info@profilszkolenia.pl
Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu