Jakie kwalifikacje zawodowe w 2023 roku warto zdobyć?

Twój zawód przechodzi do historii lub jego wykonywanie przestało być opłacalne? Poznaj profesje, które w 2023 roku zapewnią Ci godne zarobki i ułatwią przetrwanie światowego kryzysu ekonomicznego. Aby poszerzyć swoje umiejętności, wystarczy skorzystać z gotowych kursów, które umożliwią Ci zdobycie odpowiednich umiejętności. Sprawdź, jakie kwalifikacje w 2023 roku warto zdobyć, by nie martwić się o pracę.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Najbardziej deficytowe zawody na rynku pracy w 2023 r. Poznaj zapotrzebowanie na zawody w tym roku.
 2. Jakie zawody w 2023 roku uznaje się za deficytowe? Sprawdź, co znalazło się na tej liście.
 3. Zestawienie kursów do cen i czasu realizacji. Czy wiesz, że zmiana kwalifikacji zawodowych nie musi być kosztowna?
 4. Od czego zacząć zmianę kwalifikacji zawodowych?
 5. Zdobądź alternatywę dla obecnej pracy lub zmień ją na nową lepszą pracę. Poznaj zalety zmiany kwalifikacji zawodowych.
 6. Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapisz się na kurs. Nową profesję wybierz zgodnie z zapotrzebowaniem na zawody w 2023 roku.

Najbardziej deficytowe zawody na rynku pracy w 2023 r. Poznaj zapotrzebowanie na zawody w tym roku.

Najbardziej deficytowe zawody należą do sektora budowlanego, produkcyjnego oraz medycznego. W tej kwestii eksperci nie mają złudzeń. Badania pokazują, że rozróżniamy zawody deficytowe, zrównoważone oraz nadwyżkowe. W 2023 roku podobnie jak w roku ubiegłym, 138 zawodów zostało oznaczonych, jako zrównoważone. Oznacza to, że liczba wykształconych pracowników jest taka sama, jak zapotrzebowanie na rynku pracy. Dane statyczne dowodzą, że pierwszy raz od 2015 roku nie ma nadwyżki specjalistów na rynku pracy w odniesieniu do realnego zapotrzebowania pracodawców. Co ważne, ta liczba z roku na rok topniała, więc takie dane nie spowodowały zaskoczenia, a były jedynie potwierdzeniem przypuszczeń.

Według zebranych danych w 2023 roku brakuje już nie tylko pracowników fizycznych, operatorów maszyn budowlanych, ale też pracowników uprawnionych do wykonywania czynności w dość obszernej branży, która jest określana jako medyczno-opiekuńcza oraz w edukacji.

Jakie zawody w 2023 roku uznaje się za deficytowe? Sprawdź, co znalazło się na tej liście.

Zastanawiasz się, w którym sektorze jeszcze brakuje rąk do pracy? Oto lista, z którą z pewnością warto się zapoznać, szukając zawodu nie tylko na rok obecny, ale również na kolejne lata:

 • nauczyciele z sektora edukacji,
 • dekarze, murarze, betoniarze, operatorzy sprzętu budowlanego, montaży instalacji, cieśle, zbrojarze z sektora budowlanego;
 • księgowych z sektora finansowego,
 • masażyści, lekarze pierwszego kontaktu, psychoterapeuci, położne i pielęgniarki oraz fizjoterapeuci z sektora opiekuńczo-medycznego,
 • elektromonterzy, elektromechanicy, elektrycy, spawacze, stolarze i ślusarze z sektora produkcyjnego,
 • piekarze oraz kucharze z sektora spożywczego,
 • logistycy, kierowcy zawodowi, mechanicy pojazdów samochodowych oraz magazynierzy z sektora transportowego.

Zestawienie kursów do cen i czasu realizacji. Czy wiesz, że zmiana kwalifikacji zawodowych nie musi być kosztowna?

Kursy i szkolenia to obecnie najlepsza i najbardziej dostępna forma zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych. Są one ogólnodostępne, trwają najczęściej kilka dni, a ich ceny są konkurencyjne. Większość firm szkoleniowych po zebraniu odpowiedniej grupy zainteresowanych organizuje kompleksowe szkolenie. Są też takie, które można odbyć 1:1 z instruktorem. Oprócz teorii każdy kurs obejmuje również praktyczną naukę zawodu. Po odbyciu szkolenia dostaniesz możliwość przystąpienia do egzaminu oraz uzyskania niezbędnych uprawnień do pracy w wybranym zawodzie.

Cena kursów organizowanych przez profesjonalne firmy szkoleniowe jest bardzo zróżnicowana. Na ostateczną kwotę ma wpływ ilość godzin nauki teoretycznej i praktycznej. Po zdobyciu certyfikatu z łatwością odzyskasz zainwestowane pieniądze. Nowy zawód to lepsze perspektywy. Biorąc pod uwagę listę zawodów deficytowych, bez trudu znajdziesz lepszą pracę lub zleceniobiorców na proponowane usługi.

Czego można nauczyć się podczas kursu? Instruktorzy otworzą przed Tobą drzwi, do których nie dopuści Cię Twoja konkurencja w przyszłości. Najlepsi eksperci to nie tylko teoretycy, ale również praktycy z ogromnym doświadczeniem. Świetnie znają się na tym, co robią. Przedstawią Ci listę największych niebezpieczeństw i zawodowych pułapek. Poznasz swój nowy zawód „od kuchni”. Profesjonalne szkolenie to czas, w którym oswoisz się z nową profesją, a po zdanym egzaminie zdobędziesz pewność siebie, która ułatwi Ci wkroczenie w nowy rozdział Twojego życia.

Od czego zacząć zmianę kwalifikacji zawodowych?

Najważniejszy jest pierwszy krok. Aby przystąpić do kursu, który zmieni Twoje kwalifikacje lub je poszerzy, najpierw zastanów się, co dokładnie chcesz robić. Gdy już wybierzesz zawód, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania, wybierz firmę szkoleniową z ogromnym doświadczeniem. Ilość przeszkolonych kursantów, którzy zakończyli kurs zdanym egzaminem to solidny argument. A zatem warto wziąć ten fakt pod uwagę. Wbrew pozorom, cena nie jest w tym przypadku najważniejsza. Jest tylko jedną z wielu składowych, które zbliżają Cię to zawodowego sukcesu. 

Pośród firm szkoleniowych są też takie, które współpracują z potencjalnymi pracodawcami. Niektóre placówki pomagają również uzyskać dofinansowanie, które pokrywa część kosztów za naukę. Aby przystąpić do kursu, profesjonalne firmy oczekują zaświadczenia lekarskiego, które jednoznacznie stwierdza brak przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu. 

Zdobądź alternatywę dla obecnej pracy lub zmień ją na nową lepszą pracę. Poznaj zalety zmiany kwalifikacji zawodowych.

Szkolenia otwierają przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Mogą zmienić Twoje życie, ułatwią wyjazd za granicę lub umożliwią zdobycie awansu. Jeśli zależy Ci na posiadaniu nowych uprawnień, to po ich zdobyciu czeka Cię możliwość przebierania wśród ofert pracy. I to dosłowne. Pamiętaj, że każdy czas jest odpowiedni, by rozpocząć naukę. Zmiana pracy na nową to zawsze decyzja pełna obaw. Jednak zdobycie odpowiednich uprawień bez wątpienia doda Ci w takich chwilach pewności siebie. Warto wiedzieć, że dodatkowe kwalifikacje zawsze są mile widziane przez pracodawców. Możesz dzięki nim zmienić stanowisko pracy na lepiej płatne lub w końcu odważysz się na otwarcie własnej firmy. Z odpowiednimi kompetencjami życie zawodowe jest o wiele łatwiejsze, a pracodawcy bardziej przychylni. 

Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapisz się na kurs. Nową profesję wybierz zgodnie z zapotrzebowaniem na zawody w 2023 roku.

Do firm szkoleniowych z dużym stażem z pewnością można zaliczyć markę Profil Szkolenia. Nasza firma istnieje na rynku od 21 lat. Sukcesywnie ułatwia drogę do „lepszego życia” kolejnych kursantów. U nas nie ma znaczenia wiek, predyspozycje oraz dotychczasowe doświadczenia. W Profil Szkolenia podstawą do działania są dobre chęci. I nie ważne, czy chcesz być operatorem maszyn, zawodowym kierowcą czy też szukasz szkolenia z zakresu UDT. Skorzystaj z naszej oferty i zacznij zarabiać więcej po odebraniu certyfikatu z wymarzonymi uprawnieniami. 

Inwestycja w siebie to często jedna z najlepszych dróg do zawodowego sukcesu. Współczesność wymaga od kolejnych pokoleń coraz większej elastyczności. Każdy człowiek aktywny zawodowy powinien liczyć się z tym, że nawet ogromne korporacje mogą ogłosić w tych niestabilnych czasach upadłość. Nowe kwalifikacje zawodowe w 2023 roku mogą stać się przysłowiowym asem w rękawie. Skorzystaj z oferty Profil Szkolenia, pozbądź się niepewności i śpij spokojnie.

Zapisz się na kurs i zostań cenionym specjalistą w swojej dziedzinie

Formularz kontaktowy

mima
Skontaktuj się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod podany numer, pisząc maila lub wypełniając formularz.
+48 602 774 556
info@profilszkolenia.pl
Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu