KURSY

Kursy na wózki widłowe krok po kroku

Podjęcie decyzji, w którym kierunku zawodowo się rozwijać, często powoduje mętlik w głowie. Dobra praca powinna w końcu sprawiać satysfakcję i zapewniać stabilizację zawodową. Od kilku lat do najczęściej wybieranych szkoleń zaliczamy kurs na wózki widłowe. Sprawdź, dlaczego kursanci często wybierają właśnie ten kierunek i poznaj koszt zdobycia uprawnień do wykonywania właśnie takiego zawodu.

Jak zdobyć nowe uprawnienia? Poznaj szczegóły dotyczące kursu na wózki widłowe krok po kroku. Wybierz profesjonalny ośrodek szkoleniowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Wózki widłowe — rodzaje i zastosowanie
  2. Kursy na wózki widłowe — przebieg krok po kroku
  3. Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?
  4. Kurs na wózki widłowe – cena. Jakie są koszty szkolenia na wózki widłowe?
  5. Kursy na wózki widłowe w Warszawie — najlepsze miejsce do nauki
  6. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego? Postaw na nowoczesne usługi w Profil Szkolenia!

Wózki widłowe — rodzaje i zastosowanie

Wśród pojazdów specjalnych, które ułatwiają wykonywanie pracy w firmach przemysłowych, transportowych oraz w rolnictwie i budownictwie, to właśnie wózki widłowe cieszą się największym zainteresowaniem. Dzięki wbudowanym wysięgnikom z automatycznym napędem podnoszenia umożliwiają przenoszenie ładunków o całkowitej masie nawet kilkunastu ton. 

Wózki widłowe mogą różnić się od siebie pod względem budowy, wielkości oraz rodzaju silnika. Producenci budują modele z napędem silnikowym na gaz lub olej napędowy. Są również pojazdy dostępne z silnikami elektrycznymi oraz takie, które do pracy silnika wykorzystują, np. wodór. 

Ze względu na uprawnienia niezbędne do ich obsługi wózki jezdniowe dzielimy na WJO I i WJO II. Jednak wózki widłowe, czyli wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym wysięgnikiem, można obsługiwać po uzyskaniu uprawnień z klasy WJO I

A więc, by móc obsługiwać wózki widłowe, konieczne jest posiadanie niezbędnych uprawnień. Można je zdobyć, biorąc udział w kursach organizowanych przez ośrodki szkoleniowe.

Kursy na wózki widłowe — przebieg krok po kroku

Udział w kursie na wózki widłowe jest możliwy po znalezieniu odpowiedniej placówki szkoleniowej. Są one dostępne zarówno w wielu mniejszych, jak i większych miastach w kraju. Poszukiwania zacznij od porównania ofert firm szkoleniowych w Twoim mieście. Sprawdź, jak są wyposażone sale wykładowe, jakie kompetencje mają szkoleniowcy i jakie opinie ma wybrana przez Ciebie firma w internecie. Pamiętaj, że profesjonalny ośrodek to nowoczesne narzędzia do nauki, świetnie wyposażony park maszynowy oraz bardzo dobry przepływ informacji w linii firma-uczeń. Jeśli podejmiesz właściwą decyzję, nauka będzie przyjemna, a Twoje szanse na pozytywny wynik z egzaminu będą znacznie większe.

Jednym z czynników, na który najczęściej zwraca się uwagę, szukając dobrej firmy szkoleniowej, jest cena wybranego szkolenia. Biorąc to pod uwagę, sprawdź, co dokładnie wpływa na jej wysokość. Niektóre placówki w swojej ofercie nie uwzględniają kosztu badań lekarskich lub egzaminu, przez co kursanci czują się później oszukani. Wybierz placówkę, która od początku jest otwarta na potrzeby uczniów i jest wobec nich lojalna. To bardzo ważne, ponieważ każdy kurs jest zakończony egzaminem przed komisją egzaminacyjną. Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia już przy pierwszym podejściu, koniecznie sprawdź, jaki procent zdawalności mają kursanci w wybranej placówce.

Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?

Zdobycie uprawnień, które pozwolą Ci obsługiwać wózki widłowe, wiąże się z udziałem w kursie trwającym kilka dni. Pierwszym krokiem jest zawsze wizyta u lekarza, który wykluczy przeciwwskazania. Jeśli w czasie badania lekarz stwierdzi konkretne dysfunkcje lub schorzenia, które uniemożliwią bezpieczną obsługę maszyny, niestety udział w kursie będzie niemożliwy. Otrzymanie zaświadczenia jest zielonym światłem do pracy w tym zawodzie. Następnie zapoznaj się z harmonogramem zajęć w wybranej przez siebie placówce. 

Każdy kurs na wózki widłowe w Warszawie oraz w innych miastach składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas zajęć z wykładowcami poznasz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu elektromechaniki, mechaniki, BHP oraz ogólnych zasad obsługi wózków widłowych. Natomiast zajęcia praktyczne to nauka obsługi maszyny i przygotowanie do pracy w zawodzie. 

Każdy kurs kończy się egzaminem przed komisją. Wynik pozytywny z dwóch części pozwala pracować w zawodzie operatora wózków widłowych. Po zaliczeniu wszystkich części egzaminu Urząd Dozoru Technicznego wyda Ci zaświadczenie kwalifikacyjne.

Kurs na wózki widłowe – cena. Jakie są koszty szkolenia na wózki widłowe?

Jeśli chcesz szybko i za niewielką sumę poszerzyć swoje umiejętności, wybierz kurs na wózki widłowe. Cena tego szkolenia z pewnością Cię nie odstraszy. A ten wydatek zwróci się w pierwszych tygodniach pracy podczas obsługi wózków widłowych. Cena za uzyskanie uprawnień w poszczególnych placówkach może być nieco różna. Jednak, aby wybrać właściwą placówkę, weź pod uwagę:

  • koszt badania lekarskiego,
  • cenę za udział w kompleksowym kursie na operatora wózka widłowego,
  • opłatę za udział w egzaminie przed komisją.

Tylko po dodaniu do siebie powyższych kwot uzyskasz realny koszt zdobycia uprawnień. Oczywiście, jeśli planujesz zdobyć uprawnienia w sąsiednim mieście lub wybrana placówka szkoleniowa prowadzi działalność kilkadziesiąt kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania, do tej ceny dolicz również koszt dojazdu lub cenę za wynajem noclegu oraz posiłki. Są sytuacje, w których za bardzo dobre przygotowanie do zawodu po prostu warto zapłacić więcej. 

W profesjonalnych placówkach szkoleniowych za kompleksowe zdobycie uprawnień trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Nauka trwa najczęściej 3-4 dni. Większość ośrodków szkoleniowych jest w stanie dostosować się do potrzeb kursantów, więc nauka może odbywać się w formie wieczorowej lub weekendowej.

Kursy na wózki widłowe w Warszawie — najlepsze miejsce do nauki

Zastanawiasz się, jak wygląda idealne miejsce do zdobywania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej? Z pewnością można do tego zaliczyć placówki, które gwarantują kursantom udział w zajęciach z teorii w nowoczesnych salach wykładowych lub na platformie do nauki w formie online. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala zdobywać wiedzę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nauka obsługi maszyny oraz jazda wózkiem widłowym powinna odbywać się na specjalnym placu manewrowym, na którym każdy uczestnik pod okiem instruktora będzie mógł nabyć odpowiednie umiejętności. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma rok produkcji maszyn oraz ich sprawność techniczna. Aby oswoić się z maszyną i zdobyć pewność siebie niezbędną do pracy w zawodzie, wózek widłowy, którym dysponuje placówka szkoleniowa, powinien być sprawny. Dobrze by było, gdyby to były modele dostępne we współczesnych firmach przemysłowych, budowlanych, rolniczych lub transportowych.

Profesjonalne ośrodki szkoleniowe ułatwiają zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję, kurs z pewnością zakończy się pozytywnym wynikiem z egzaminu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego? Postaw na nowoczesne usługi w Profil Szkolenia!

W branży szkoleniowej wciąż pojawiają się nowe firmy i kolejne placówki, które chcą zdobyć uznanie kursantów. Często z powodu braku odpowiedniej wiedzy, cierpliwości i nakładów finansowych próba organizowania szkoleń kończy się niepowodzeniem. W takich sytuacjach najbardziej cierpią kursanci, którzy zainwestowali swoje pieniądze, by zdobyć nowe uprawnienia oraz lepiej płatną pracę. Niestety, ale wybór nowej firmy, która często próbuje zrekompensować brak wiedzy i doświadczenia niższą ceną, nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie. 

Szukając profesjonalnej placówki szkoleniowej, która pomoże Ci zdobyć wymarzony zawód, zwróć uwagę na poniższe aspekty:

  • opinie wśród kursantów — dobra placówka na pewno będzie miała wiele pozytywnych opinii wśród osób, które już korzystały z jej oferty. Z pewnością ktoś z Twoich znajomych korzystał już z usług firmy, która jest godna polecenia. Możesz sprawdzić również opinie w portalach społecznościowych lub w Google. Dzięki temu podejmiesz właściwą decyzję;
  • liczba przeszkolonych osób — im więcej przeszkolonych osób, tym większe doświadczenie organizatorów z zakresu przygotowywania poszczególnych etapów nauki. Wybierz placówkę, która nie kryje swojego doświadczenia i wprost publikuje informacje o liczbie przeszkolonych osób. To z pewnością jeden z największych atutów profesjonalnej firmy szkoleniowej;
  • czas prosperowania firm — doświadczenie w branży szkoleniowej ma ogromny wpływ na jakość świadczonych usług. Pozwala również na kompleksową organizację nauki, co realnie zwiększa szanse kursanta na zdobycie pozytywnego wyniku w czasie egzaminu.

Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie świadczonych usług, chcesz mieć swojego opiekuna w czasie trwania kursu, możliwość skorzystania z platformy online zamiast klasycznych zajęć teoretycznych – wybierz firmę Profil Szkolenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy Ci przebrnąć przez cały proces, by spełnić Twoje marzenie o lepszej pracy. Skontaktuj się z nami!

Zapisz się na kurs i zostań cenionym specjalistą w swojej dziedzinie

Formularz kontaktowy

mima
Skontaktuj się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod podany numer, pisząc maila lub wypełniając formularz.
+48 602 774 556
info@profilszkolenia.pl
Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu