Każde szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Szczegółowe programy są dostępne na stronach poszczególnych szkoleń. Część teoretyczna obejmuje najczęściej takie zagadnienia, jak budowa urządzeń, zasady bezpiecznej eksploatacji, zasady dozoru technicznego, postępowanie w razie awarii itp. W części praktycznej uczestnicy mają okazję bezpośrednio zapoznać się z działaniem wybranych maszyn na placu manewrowym.
Osoby, które chcą wziąć udział w kursie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na podstawie wywiadu i badania potrzeb przy rejestracji kwalifikujemy kandydata do odpowiedniej grupy i proponujemy termin szkolenia. Płatności można dokonać przez Przelewy24 lub BLIK, według informacji otrzymanych mailowo i SMS-em. Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz przypomnienie o terminie i lokalizacji szkolenia.
Osoby, które chcą przeszkolić grupę pracowników, mogą skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Przed kontaktem prosimy o przygotowanie następujących informacji: liczba osób, ich wykształcenie, kwalifikacje, dotychczasowe doświadczenie w pracy z urządzeniem. Pomoże nam to w określeniu potrzeb szkoleniowych i zaplanowaniu programu zajęć. Na podstawie pozyskanych informacji przygotowujemy dla klienta formularz zgłoszeniowy. Płatności dokonuje się na podstawie proformy, możliwa jest także odroczona płatność (w sprawie warunków prosimy o kontakt z Ośrodkiem). Pracodawca może przekazać nam dane osobowe pracowników, za jego zgodą to my możemy zająć się ich pozyskaniem od kursantów. Zapisani uczestnicy otrzymają drogą mailową i SMS-em przypomnienie o terminie i lokalizacji szkolenia, a później także egzaminu.