Zastanawiasz się, czym wyróżnia się Profil Szkolenia od innych ośrodków szkolenia UDT? Dlaczego warto wybrać akurat tę firmę, by zdobyć nowe uprawnienia i pracować w zawodzie, który polepszy byt materialny Twój oraz Twojej rodziny? Oto powody, które sprawią, że świetnie przygotujesz się do egzaminu i zdobędziesz pracę w wymarzonym zawodzie.

Chcesz zdobyć nowe uprawnienia? Wykorzystaj ośrodki szkolenia UDT. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Profil Szkolenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Profil Szkolenia — najlepszy ośrodek szkolenia UDT! Poznaj nasze mocne strony na tle konkurencji!
  2. Sprawdź, co wyróżnia Profil Szkolenia od konkurencyjnych ośrodków szkolenia UDT w Warszawie i w okolicy
  3. Poznaj wspólne cechy Profilu Szkolenia i ofert konkurencyjnych firm
  4. Podsumowanie: postaw na profesjonalizm, wybierz naukę w Profil Szkolenia!

Profil Szkolenia — najlepszy ośrodek szkolenia UDT! Poznaj nasze mocne strony na tle konkurencji!

Wykorzystaj nasze mocne strony i podejmij właściwą decyzję, szukając odpowiedniego miejsca do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych. Wśród firm, które organizują kursy zawodowe w Warszawie, nasza oferta wyróżnia się poniższymi wartościami:

Sprawdź, co wyróżnia Profil Szkolenia od konkurencyjnych ośrodków szkolenia UDT w Warszawie i w okolicy

Dwie dekady doświadczenia sprawiają, że popularność naszego ośrodka jest ogromna. Dzięki temu świetnie znamy potrzeby potencjalnych kursantów. Oto co wyróżnia nas od firm konkurencyjnych:

Poznaj wspólne cechy Profilu Szkolenia i ofert konkurencyjnych firm

Podsumowanie: postaw na profesjonalizm, wybierz naukę w Profil Szkolenia!

Jeśli zależy Ci na bezstresowej nauce i chcesz zdobyć wymarzone uprawnienia już podczas pierwszego podejścia do egzaminu przed komisją UDT, zdecyduj się na współpracę z Profil Szkolenia. Dbamy o komfort naszych kursantów i szczególną uwagę zwracamy na jakość świadczonych usług. Ponadto w tej samej cenie kursu u nas otrzymasz znacznie więcej profitów niż u konkurencji. Podejmij świadomą decyzję i rozpocznij naukę w ośrodku szkoleniowym o ogromnym doświadczeniu!

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Marzysz o pracy, która nie będzie obciążała Twojego organizmu? Zdecyduj się na kurs operatora ładowarki teleskopowej w ośrodku o ogromnym doświadczeniu. Profil Szkolenia to miejsce, które wyróżnia się profesjonalnym podejściem do kursantów oraz świetną organizacją pracy. Wykorzystaj potencjał fachowego ośrodka, by zdobyć wymarzone uprawnienia, zdać egzamin w towarzystwie swojego instruktora oraz świetnie przygotować się do zawodu!

Zdobądź nowe uprawnienia i pracę marzeń! Wybierz kurs operatora ładowarki teleskopowej w Profil Szkolenia. Postaw na profesjonalistów!

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Kurs operatora ładowarki teleskopowej — wszystko, co warto o nim wiedzieć
  2. Egzamin na operatora ładowarki teleskopowej — szczegóły
  3. Nowy zawód — nowe możliwości. Wybierz profesję operatora ładowarki teleskopowej!
  4. Dlaczego warto postawić na Profil Szkolenia? Poznaj nasze zalety!
  5. Co wyróżnia Profil Szkolenia od konkurencyjnych ośrodków szkoleniowych?
  6. Podsumowanie: odmień swoje życie i weź udział w kursie operatora ładowarki teleskopowej w Profil Szkolenia!

Kurs operatora ładowarki teleskopowej — wszystko, co warto o nim wiedzieć

Ładowarki teleskopowe są maszynami wykorzystywanymi w wielu sektorach gospodarki. Dzięki swojej wielofunkcyjności chętnie inwestują w nie przedsiębiorcy z branży budowlanej, przemysłowej, magazynowej oraz rolniczej. Dzięki temu, że są stabilne, można się nimi bezpiecznie poruszać po drogach publicznych.

Kurs na operatora ładowarki teleskopowej >> umożliwia legalną pracę tą maszyną. Może w nim wziąć udział każdy, kto otrzyma zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazaniach do pracy w tym zawodzie, ma ukończone 18 lat oraz wykształcenie co najmniej podstawowe.

Podczas kursu, który składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych, każdy kursant zdobywa wiedzę niezbędną do przystąpienia do egzaminu przed komisją egzaminacyjną UDT.

Egzamin na operatora ładowarki teleskopowej — szczegóły

Aby po udziale w kursie móc legalnie pracować w zawodzie operatora ładowarki teleskopowej, trzeba przystąpić do egzaminu. Składa się on z części praktycznej i teoretycznej. Kursant powinien odpowiedzieć na pytania członków komisji egzaminacyjnej oraz poprawnie wykonać wskazane manewry. Istotny jest również wynik testu podczas części teoretycznej.

Uprawnienia zdobyte podczas egzaminu są ważne przez 5 lat. Aby były obowiązujące, należy je okazywać zawsze z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Nowy zawód — nowe możliwości. Wybierz profesję operatora ładowarki teleskopowej!

Tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko przeciętnej jakości kursu, zachęcamy do skorzystania z oferty ośrodka szkoleniowego Profil Szkolenia. W naszej firmie każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Podczas szkolenia otrzymuje swojego osobistego opiekuna, który ułatwi mu kontakt z placówką oraz dopilnuje, by wszystkie pytania uczestnika kursu nie pozostały bez odpowiedzi. Odpowiednie przygotowanie do pracy w zawodzie operatora ładowarki teleskopowej to pewność, że wykonywane czynności będą zgodne z bezpieczeństwem i higieną pracy. Świetne przygotowanie to również gwarantowane uczucie pewności siebie w trakcie rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi pracodawcami. Jeśli nie masz doświadczenia w obsłudze maszyn, postaw na kurs realizowany zgodnie z najwyższymi standardami. Nie narażaj swojego życia oraz zdrowia ani też osób, które znajdują się razem z Tobą na placu budowy lub w firmie. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierz naukę z doświadczonymi instruktorami!

Dlaczego warto postawić na Profil Szkolenia? Poznaj nasze zalety!

Profil Szkolenia to ośrodek, który zwraca uwagę na szczegóły podczas szkolenia kursantów i przygotowywania ich do pracy w zawodzie operatora ładowarki teleskopowej.

Oto nasze zalety, które mogą sprawić, że dzięki nam znakomicie przygotujesz się do egzaminu przed komisją UDT:

Wszystkie wymienione wyżej kwestie mają realny wpływ na zadowolenie ze współpracy z naszym ośrodkiem szkoleniowym. Profil Szkolenia to miejsce przyjazne dla kursantów, nastawione na rozwój osobisty. Nowe uprawnienia możesz zdobyć bez względu na wiek oraz doświadczenie. Każdy moment na zmianę kwalifikacji zawodowych i zdobycie nowej pracy jest dobry!

Co wyróżnia Profil Szkolenia od konkurencyjnych ośrodków szkoleniowych?

Znasz już nasze zalety, a teraz czas na to, co nas wyróżnia spośród ofert firm konkurencyjnych. Wielu kursantów podczas wyboru placówki szkoleniowej zwraca uwagę tylko i wyłącznie na cenę kursu. To błąd. Cena podana przez większość ośrodków nie jest kompletna, przez co w kolejnym etapie współpracy kursanci spotykają się z uczuciem rozczarowania. W Profilu Szkolenia nie ma miejsca na nierzetelne informacje. Dbamy o to, by składowe organizowanych przez nas kursów były dokładnie określone w broszurach informacyjnych oraz na naszej stronie internetowej.

Ponadto każdy, kto chce poszerzać zawodowe horyzonty, dostaje kontakt do swojego osobistego opiekuna. Dzięki temu kontakt z placówką jest ułatwiony, a wszystkie pojawiające się w głowie kursanta pytania, szybko znajdują odpowiedzi. Dbamy o to, by nasi kursanci czuli się komfortowo zarówno podczas wykładów, jak i na zajęciach praktycznych. Nauka w dobrej atmosferze to pewność, że wiedza przyswaja się znacznie szybciej, co potwierdza wysoki odsetek zdawalności wśród naszych kursantów.

Podsumowanie: odmień swoje życie i weź udział w kursie operatora ładowarki teleskopowej w Profil Szkolenia!

Zmiana kwalifikacji zawodowych to często odważna decyzja, która wiąże się z pokryciem kosztów szkolenia. Dzięki świetnie przygotowanej ofercie nasi kursanci nie ryzykują, że inwestują w zawód, w którym praca jest nieopłacalna. W Profil Szkolenia zawsze proponujemy naszym kursantom kompleksową usługę, stworzoną na podstawie licznych analiz i danych. Jeśli zależy Ci na zmianie zawodu i chcesz wybrać profesję, która pozwoli Ci stanąć na równe nogi w aspekcie finansów, zapytaj naszych doradców, jakie szkolenie warto teraz wybrać.

Jeśli zawód operatora koparki teleskopowej nie spełnia Twoich oczekiwań, skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę. W Profil Szkolenia każdy znajdzie coś dla siebie!

Operator koparki to obecnie bardzo ceniony i poszukiwany zawód. Specjaliści w tym fachu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracodawców a rozwój infrastruktury sprawił że zapotrzebowanie na operatorów maszyn budowlanych znacząco wzrósł w ostatnich latach. Najbardziej poszukiwani są operatorzy koparki, koparko-ładowarki, spycharki, oraz walca drogowego.  Zarówno osoby posiadające uprawnienia jak i te które uprawnienia chcą zdobyć powinny zapoznać się ze zmianami które wprowadziło nowe Rozporządzenie

Sprawdź najważniejsze zmiany dotyczące klas i uprawnień operatorów maszyn budowlanych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Najważniejsze zmiany przepisów dotyczące operatorów maszyn budowlanych
  2. Stare i nowe klasy operatora maszyn budowlanych
  3. Nowe Rozporządzenie 2022 - kosmetyczne zmiany
  4. Nowy wzór książki operatora maszyn roboczych

Najważniejsze zmiany przepisów dotyczące operatorów maszyn budowlanych

Dnia 20 marca 2018 roku weszło w życie Obwieszczenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych >> zobacz treść Rozporządzenia

Rozporządzenie wprowadziło szereg zmian w dotychczas obowiązującym rozporządzeniu. Zmianie uległy głównie klasy uprawnień poszczególnych maszyn oraz jednostka charakteryzująca maszynę lub urządzenie.

Stare i nowe klasy operatora maszyn budowlanych

Poniższy rysunek przedstawia stare klasy (po lewej) oraz ich nowe odpowiedniki ( po prawej stronie) oraz ich szczegółowy opis z wyjaśnieniem:

W przypadku koparek jednonaczyniowych pojemność naczynia wyrażana w m3 zastąpiona została masą całkowitą pojazdu wyrażana w tonach. 

Dotychczas obowiązujące 3 klasy:

zostały zastąpione przez 2 kasy:

Koparki jednonaczyniowe klasy II są równoważne ze świadectwem oraz wpisem do książki operatora na koparki jednonaczyniowe klasy I. 

W przypadku spycharek obowiązywały dotychczas 3 klasy:

W nowym rozporządzeniu nie znajdziemy już klasy II a III i I pozostają bez zmian

Równiarki posiadały dotychczas 3 klasy:

Ustawodawca postanowił z trzech klas zostawić tylko jedną. Obecnie równiarki posiadają tylko klasę I która daje uprawnienia na wszystkie typy.

Podobna sytuacja jest w przypadku równiarek gdzie z obowiązujących dotychczas trzech klas została tylko jedna. Nie ma już klas III i II a dającą uprawnienia na wszystkie typy jest klasa I

Ładowarki jednonaczyniowe podzielone były na 3 klasy:

Nowe przepisy zmieniają jednostkę charakteryzującą maszynę z pojemności naczynia na masę całkowitą pojazdu rezygnując tym samym z klasy II. Obecnie obowiązującymi klasami są klasy III i I:

W przypadku maszyn do robót drogowych zmianie ulegają zespoły maszyn do produkcji mieszanek betonowych oraz walce drogowe w których zrezygnowano z klas trzecich zostawiając tym samym tylko klasę drugą, która daje uprawnienia na wszystkie typy urządzeń. 

Nowe Rozporządzenie 2022 - kosmetyczne zmiany

Dnia 27 sierpnia 2020 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 29 lipca 2020 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych zmieniające. Rozporządzenie wprowadziło następujące zmiany: >> zobacz treść Rozporządzenia

  1. Zmianie ulega nazwa „Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie” na „Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego„.
  2. Zmianie ulega jednostka charakteryzująca koparki jednonaczyniowe z masy całkowitej na masę eksploatacyjną.
  3. Zmianie uległ także wzór książki operatora maszyn roboczych, który zmienił swój kształt i wygląd. 

Nowy wzór książki operatora maszyn roboczych

Nowy wzór książki operatora maszyn roboczych ma formę karty z tworzywa sztucznego niewykazującego luminescencji w promieniowaniu ultrafioletowym, formatu ID1 o wymiarach 53,98 × 85,60 mm. Powierzchnia karty po obu stronach pokryta jest folią zabezpieczającą.

Istotny jest fakt iż zdobyte wcześniej uprawnienia zachowują swoją ważność w związku z czym nie ma obowiązku wymiany starej książki operatora maszyn na nową. Istnieje jednak taka możliwość podobnie jak w przypadku zagubienia książki, kradzieży, zniszczenia lub wpisania błędnych danych. W takim przypadku należy złożyć wniosek do Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie o duplikat książeczki, aktualizację luz wymianę zaznaczając na wniosku powód wymiany książki operatora maszyn roboczych. Koszt wymiany książki wynosi 123zł.

zalacznik_nr_17_-_wniosek_o_duplikat_aktualizacje_wymiane_ksiazki_operatoraPobierz

W przypadku gdy operator maszyn posiada już uprawnienia wpisane do papierowej książki i chcąc poszerzyć je o nowe zaliczył egzamin, Przewodniczący Komisji egzaminacyjnej umieszcza pod ostatnim wpisem w książce operatora (a w przypadku braku wolnych pozycji - na ostatniej stronie) adnotację: „Książka operatora ważna do ……..” wskazując datę przypadającą 30 dni po przeprowadzeniu egzaminu oraz czytelny podpis Przewodniczącego Komisji egzaminacyjnej. 

Adnotacja powinna zostać sporządzona w kolorze czerwonym. Informacja może przyjąć formę pieczęci. 

W książce operatora nie należy dopisywać nowego uprawnienia. Uczestnik egzaminu zachowuje książkę operatora w wersji papierowej z adnotacją sporządzoną przez Przewodniczącego komisji.

 Warto pamiętać, że operator koparki lub jakiejkolwiek innej maszyny do robót ziemnych lub drogowych w trakcie wykonywania prac ma obowiązek posiadania przy sobie książki operatora która potwierdza zdobyte uprawnienia. W przypadku poruszania się maszyną po drogach publicznych wymagane jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii.

Uprawnienia UDT to możliwość zdobycia pracy w wymarzonym zawodzie. Z pewnością zdobycie nowych uprawnień pozwoli uzyskać lepsze zarobki oraz bezpieczeństwo zatrudnienia, które w obecnych czasach ma również ogromne znaczenie. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć zatrudnienie po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie UDT w różnych specjalizacjach.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w siebie? Poznaj 10 miejsc, w których znajdziesz pracę, mając uprawnienia UDT.

Spis treści:

  1. Magazynier z uprawnieniami na wózki jezdniowe unoszące
  2. Kierowca z uprawnieniami na obsługę ładowarki teleskopowej
  3. Przemysł ciężki z operatorem żurawi samojezdnych
  4. Przedsiębiorstwa produkcyjne z operatorami wózków widłowych do rozładunku i załadunku towarów
  5. Uprawnienia do obsługi żurawi przenośnych HDS w firmach transportowych
  6. Praca w zawodzie operatora wózka widłowego w sektorze rolniczym
  7. Operator żurawi wieżowych w montażu dużych elementów w branży budowlanej
  8. Pracownik firmy pielęgnującej tereny zielone, z uprawnieniami do obsługi kosy spalinowej
  9. Operator podestów ruchomych przejezdnych w firmie sprzątającej
  10. Operator pilarki mechanicznej w branży drzewnej

1. Magazynier z uprawnieniami na wózki jezdniowe unoszące

Każdy magazynier z uprawnieniami na wózki widłowe unoszące z pewnością na brak ofert pracy nie będzie mógł narzekać. Takie uprawnienia sprawiają, że towar w halach produkcyjnych lub logistycznych zawsze będzie ustawiony na swoim miejscu bądź szybko zostanie przetransportowany do załadunku. Magazynier z uprawnieniami na wózki widłowe dba o aktualną inwentaryzację stanu magazynowego i na pewno zadba o to, by kolejne ładunki znalazły się we właściwym miejscu.

Średnie zarobki na tym stanowisku pracy wynoszą 3690-4700 zł. Ostatecznie zależą od doświadczenia operatora, regionu kraju oraz wielkości firmy.

2. Kierowca z uprawnieniami na obsługę ładowarki teleskopowej

Zawodowy kierowca to branża, w której wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników. Jeśli zdecydujesz się na zdobycie uprawnień UDT z zakresu obsługi ładowarki teleskopowej, Twoje zarobki z pewnością przekroczą próg średnich krajowych dochodów. Wykorzystaj deficyt w tej branży i zwiększ swoje szanse na stałą pracę, która zapewni Ci stabilne zatrudnienie oraz bezpieczeństwo finansowe. 

Kierowca z uprawnieniami UDT z zakresu obsługi ładowarki teleskopowej miesięcznie zarabia 4500-8000 zł.

3. Przemysł ciężki z operatorem żurawi samojezdnych

Przemysł ciężki to wyjątkowo rozwojowa branża, ponieważ to właśnie w tym sektorze gospodarki powstają półprodukty oraz maszyny przeznaczone do innych znaczących gałęzi przemysłu. Z tego powodu wykwalifikowani pracownicy znajdą w tej branży zawsze zatrudnienie. Jeśli w okolicy Twojego miejsca zamieszkania znajduje się fabryka, która przetwarza surowce o dużej masie, podejmij wyzwanie i zdobądź uprawnienia, by móc zostać operatorem żurawi samojezdnych. 

Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą obecnie ok. 4950 zł. 

4. Przedsiębiorstwa produkcyjne z operatorami wózków widłowych do rozładunku i załadunku towarów

Każda firma produkcyjna zatrudni operatorów wózków widłowych, którzy zdobyli pozytywny wynik w czasie egzaminu UDT przed komisją egzaminacyjną. Stanowią oni nierozłączne ogniwo z branżą produkcyjną. Ułatwiają i usprawniają proces załadunku oraz rozładunku półproduktów i gotowych produktów. Jeśli zdobędziesz pozytywny wynik w czasie egzaminu UDT na operatora wózka widłowego, to o zapotrzebowanie na Twoje umiejętności nie musisz się już martwić. 

Średnie zarobki w sektorze produkcyjnym dla osób z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych wynoszą nieco ponad 4000 zł miesięcznie.

5. Uprawnienia do obsługi żurawi przenośnych HDS w firmach transportowych

Jeśli z natury jesteś człowiekiem opanowanym, a dotychczasowa praca nie sprawia Ci satysfakcji, możesz zdobyć uprawnienia do obsługi żurawia przenośnego i rozpocząć pracę w sektorze transportowym. HDS to maszyna, która ułatwia rozładunek i załadunek towarów na samochodzie. Dzięki jego mocy nawet ciężkie załadunki lub takie, które mają niestandardowy kształt, można z łatwością dostarczyć na plac budowy lub do firmy. Kurs zakończony egzaminem UDT niewątpliwie pomoże Ci znaleźć zatrudnienie w branży transportowej.

Zarobki na powyższym stanowisku wynoszą średnio ok. 3500 zł miesięcznie. Jednak dużo zależy od umiejętności operatora, jego doświadczenia oraz regionu Polski, w którym ma się odbyć zatrudnienie. Oczywiście firmy zagraniczne płacą za pracę na tym stanowisku znacznie więcej.

6. Praca w zawodzie operatora wózka widłowego w sektorze rolniczym

Branża rolnicza charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. Wózek widłowy, podobnie jak ładowarka teleskopowa, to maszyna, która zaraz po traktorach rolniczych jest wręcz niezbędna do wykonywania codziennych obowiązków. Mechanizacja poszczególnych czynności w dużym stopniu odciąża organizm ludzki, dlatego rolnicy chętnie inwestują w coraz to nowe maszyny. Z tego powodu bezrobocie z uprawnieniami na wózki widłowe zdobyte podczas egzaminu UDT Ci nie grozi. Wykorzystaj potencjał branży i zadbaj o swoją przyszłość zawodową. 

Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 4130 zł miesięcznie.

7. Operator żurawi wieżowych w montażu dużych elementów w branży budowlanej

Branża budowlana w ostatnich latach przeżywa prawdziwe odrodzenie. Zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju operatorzy żurawi wieżowych mogą przebierać w ofertach pracy. A wszystko dlatego, że wciąż jest duże zapotrzebowanie na operatorów tych olbrzymich maszyn. Wprawdzie praca w tym zawodzie polega tylko na podnoszeniu na haku ładunku oraz opuszczaniu go w dół, to jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Jeśli nie masz lęku wysokości, to zdobycie uprawnień na obsługę takiej maszyny nie przysporzy Ci wielu kłopotów. A widoki za oknem kabiny z pewnością wynagrodzą Ci długie godziny spędzone w samotności podczas pracy.

Za pracę wykonywaną na tym stanowisku możesz zarobić w Polsce nawet ok. 7000 zł. 

8. Pracownik firmy pielęgnującej tereny zielone, z uprawnieniami do obsługi kosy spalinowej

Jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, a pielęgnacja ogrodów oraz wielkopowierzchniowych zieleńców sprawia Ci przyjemność rozważ zdobycie uprawnień UDT, które umożliwiają obsługę kosy spalinowej. Wykorzystaj potencjał miejskich parków, sadów oraz naturalnej przyrody, które potrzebują sezonowego przycinania, by zachwycać unikalnym kształtem i mnogością pąków. Kwalifikacje do obsługi tej maszyny zdobędziesz w każdym profesjonalnym ośrodku szkoleniowym.

Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku pracy wynosi ok. 3000 zł. 

9. Operator podestów ruchomych przejezdnych w firmie sprzątającej

Firmy sprzątające wielkopowierzchniowe hale produkcyjne lub szklane wieżowce do wykonywania swoich obowiązków wykorzystują potencjał takich maszyn jak podesty ruchome przejezdne. Już dziś możesz zdobyć uprawnienia do obsługi maszyny, która dzięki automatycznej pracy wysięgnika z koszem pozwala na przemieszczenie się pracowników lub materiałów na określoną wysokość. Jeśli chcesz obsługiwać takie urządzenie zgodnie z BHP, koniecznie zapisz się na kurs, który kończy się egzaminem UDT. 

Na tym stanowisku pracy możesz otrzymać średnie wynagrodzenie miesięczne o wysokości 4000 zł. 

10. Operator pilarki mechanicznej w branży drzewnej

Sezonowa ścinka drzew oraz przygotowywanie drewna do sprzedaży to pewność, że pracy nigdy nie zabraknie. Jednak, aby móc pracować w tym zawodzie, należy wziąć udział w kursie oraz uzyskać pozytywny wynik z egzaminu UDT przed komisją egzaminacyjną. Zaświadczenie kwalifikacyjne sprawi, że Twoje miesięczne zarobki wzrosną. Zapotrzebowanie na operatorów pilarek mechanicznych, z kwalifikacjami jest duże zarówno w Polsce, jak i u naszych sąsiadów.

Zarobki na tym stanowisku najczęściej kształtują się na poziomie 4000 zł miesięcznie. Jednak doświadczeni operatorzy mogą liczyć na wynagrodzenie nawet na poziomie 6000 zł.

Zdobądź nowe uprawnienia, odmień swoje życie!

Wykorzystaj potencjał zawodów, które zapewnią Ci stabilizację finansową nawet w czasach kryzysu ekonomicznego. Zmień swoje uprawnienia na takie, które jeszcze długo nie będą się zaliczać do zawodów deficytowych. Zapisz się na kurs w profesjonalnej firmie szkoleniowej i przystąp do egzaminu przed komisją egzaminacyjną. Uzyskanie wyniku pozytywnego sprawi, że w końcu odzyskasz satysfakcję z wykonywanej pracy oraz z otrzymywanego wynagrodzenia.

Każdy egzamin kojarzy się ze stresem. Jednak w przypadku wózków widłowych i ładowarek teleskopowych odpowiednio zrealizowana podstawa programowa sprawi, że egzamin będzie łatwy i przyjemny. Sprawdź, jak możesz przygotować się do potwierdzenia swoich umiejętności przed komisją egzaminacyjną, by zdobyć uprawnienia i znaleźć lepiej płatną pracę.

Poznaj zasady egzaminów na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe. Odpowiednie przygotowanie pomoże Ci zdobyć uprawnienia bez stresu i problemów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Egzamin praktyczny UDT – nowe wytyczne 2022
  2. Nowe wytyczne przeprowadzania egzaminu praktycznego UDT w zakresie wózków widłowych i ładowarek teleskopowych
  3. Od kiedy obowiązują nowe wytyczne egzaminu praktycznego UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe?
  4. Wymagania dotyczące miejsca odbywania egzaminu praktycznego UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe
  5. Co dodatkowo należy zapewnić na czas egzaminu praktycznego UDT z obsługi wózków widłowych i ładowarek teleskopowych?
  6. Jak zdać egzamin? Jak wygląda część teoretyczna, a jak praktyczna?
  7. Lista nieprawidłowości, które mogą skutkować negatywnym wynikiem egzaminu UDT z obsługi wózków widłowych i ładowarek teleskopowych
  8. Jak wygląda zestaw pytań egzaminacyjnych na wózki widłowe? i ładowarki teleskopowe
  9. Co po zdanym egzaminie?

Egzamin praktyczny UDT – nowe wytyczne 2022

W 2022 roku egzamin UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe wygląda nieco inaczej. Kursanci mogą do niego przystąpić po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego. Każdy kursant jest zobowiązany do wykonania jednego zadania, które jest złożone z dwóch części. W pierwszym etapie należy zaprezentować czynności, które zaliczane są do obsługi technicznej codziennej. Oczywiście zakres prezentacji wyznacza komisja egzaminacyjna. Osoba egzaminowana powinna wszystkie czynności wykonywać w sposób spójny i bezpieczny, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Ta kwestia jest niezwykle ważna, ponieważ wykonanie czynności w taki sposób, że zagrażają one życiu lub zdrowiu operatora albo innych osób, dyskwalifikuje kursanta, co jest jednoznaczne z wynikiem negatywnym za egzamin praktyczny. 

Druga część egzaminu praktycznego polega na zaprezentowaniu przez kursanta obsługi praktycznej wózka widłowego lub ładowarki teleskopowej oraz wykonywaniu manewrów. Komisja obserwuje poczynania zdającego i je ocenia. Poprawne wykonanie wskazanych czynności zarówno w pierwszej, jak i drugiej części egzaminu praktycznego gwarantują uzyskanie wyniku pozytywnego.

Nowe wytyczne przeprowadzania egzaminu praktycznego UDT w zakresie wózków widłowych i ładowarek teleskopowych

Wytyczne, które weszły w życie w 2022 roku, są związane tylko i wyłącznie z częścią praktyczną egzaminu UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe. Głównym celem tych zmian było ujednolicenie i usystematyzowanie wszystkich zagadnień związanych bezpośrednio z tematyką egzaminu praktycznego. Pierwsza część została wprowadzona w 2021 roku, natomiast wytyczne wprowadzone jedenaście miesięcy później dotyczyły tylko prawidłowości z zakresu konserwacji pojazdu.

Od kiedy obowiązują nowe wytyczne egzaminu praktycznego UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe?

W tym przypadku, by być skrupulatnym, warto podać dwie daty:

Wymagania dotyczące miejsca odbywania egzaminu praktycznego UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe

Lokalizacja, w której odbywa się egzamin praktyczny UDT, powinna spełniać kilka ważnych wytycznych:

Co dodatkowo należy zapewnić na czas egzaminu praktycznego UDT z obsługi wózków widłowych i ładowarek teleskopowych?

Jest jedna ważna kwestia, której nie można pominąć, planując udział w egzaminie praktycznym UDT na wózki widłowe lub ładowarki teleskopowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy kursant, który chce przystąpić do egzaminu, musi mieć z sobą ważny dokument tożsamości. Ustawodawca dopuszcza dwa różne dokumenty: dowód osobisty lub paszport. Jego ważność powinna wynosić co najmniej 30 dni. 

Potwierdzenie swojej tożsamości oficjalnym dokumentem jest konieczne, by przystąpić do egzaminu.

Ponadto, by móc przystąpić do egzaminu, należy mieć z sobą niezbędne środki ochrony indywidualnej w postaci kamizelki odblaskowej oraz kasku.

Jak zdać egzamin? Jak wygląda część teoretyczna, a jak praktyczna?

Każdy egzamin UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe składa się z dwóch części. Najpierw kursanci zaliczają egzamin z wiedzy teoretycznej. Jest to test z listą gotowych odpowiedzi do wyboru. Udział w zajęciach teoretycznych, w których szkoleniowiec skrupulatnie przekazuje całą niezbędną do pracy w tym zawodzie wiedzę, z pewnością sprawi, że znalezienie właściwej odpowiedzi nie będzie trudne. 

Następnie każdy, kto uzyska wynik pozytywny z egzaminu teoretycznego UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe, może przystąpić do egzaminu praktycznego. W tym przypadku każdy kursant jest zobligowany do wykonania dwóch zadań wskazanych przez członków komisji egzaminacyjnej. Pierwsze dotyczy zakresu obsługi technicznej codziennej pojazdu, np.:

Natomiast druga część egzaminu obliguje kursanta do wykonania wskazanych manewrów i czynności, które są bezpośrednio związane z obsługą urządzenia, w postaci przetransportowania ładunku z punktu A do punktu B.

Poprawne wykonanie wszystkich zadań zapewnia zdobycie wyniku pozytywnego, co jest równoznaczne z możliwością pracy w zawodzie operatora.

Lista nieprawidłowości, które mogą skutkować negatywnym wynikiem egzaminu UDT z obsługi wózków widłowych i ładowarek teleskopowych

Niestety są sytuacje, w których komisja egzaminacyjna ma prawo przerwać trwający egzamin. Jest to możliwe zawsze wtedy, gdy osoba egzaminowana w czasie obsługi urządzenia lub wykonywania jakichkolwiek czynności w czasie egzaminu praktycznego UDT na wózki widłowe lub ładowarki teleskopowe stworzy sytuację potencjalnie niebezpieczną. Może mieć ona związek ze złym wykonaniem manewrów lub uszkodzeniem przewożonego ładunku. Dzieje się tak również wtedy, gdy osoba egzaminowana w czasie egzaminu uszkodzi samo urządzenie. 

Ponadto kontynuacja egzaminu nie jest możliwa, gdy członkowie komisji stwierdzą inne nieprawidłowości, które mogą doprowadzić do stworzenia jakiegokolwiek zagrożenia. 

Do najczęściej wymienianych czynności, które są uważane za nieprawidłowe, zalicza się poniższe:

Jak wygląda zestaw pytań egzaminacyjnych na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe?

Każdy egzamin teoretyczny UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe wygląda tak samo. Osoba egzaminowana musi odpowiedzieć pozytywnie na pytania umieszczone w teście jednokrotnego wyboru. Cały arkusz zawiera 15 pytań. Udzielenie co najmniej 11 poprawnych odpowiedzi zapewnia możliwość wzięcia udziału w części drugiej — praktycznej.

Na udzielenie odpowiedzi każda osoba egzaminowana ma 30 minut. Egzamin odbywa się w ciszy przed członkami komisji egzaminacyjnej w wyznaczonym przez ośrodek szkoleniowy miejscu, które jest zgodne z obowiązującym rozporządzeniem o egzaminach UDT na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe.

Co po zdanym egzaminie?

Komisja egzaminacyjna wydaje dokument, który potwierdza zdobycie nowych uprawnień. Jednak zaświadczenie kwalifikacyjne otrzymasz z Urzędu Dozoru Technicznego nieco później. 

Zdobycie uprawnień z zakresu obsługi wózków widłowych lub ładowarek teleskopowych umożliwi Ci zdobycie nowej pracy lub lepiej płatnych zleceń. Być może Twój szef zwiększy Twój angaż za wykonywanie dodatkowych obowiązków na dotychczasowym stanowisku pracy. Uprawnienia na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe z pewnością sprawią, że Twoja praca będzie lżejsza i w znacznym stopniu odciąży Twój organizm. Ponadto nowe uprawnienia to również zielone światło do współpracy z nowymi firmami. 

Jeśli zależy Ci na tym, by zdać egzamin UDT na wózki widłowe lub ładowarki teleskopowe za pierwszym razem, wybierz kurs w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym Profil Szkolenia. Ogromne doświadczenie oraz setki przeszkolonych osób to pewność, że nie tylko zdobędziesz uprawnienia, ale także bardzo dobrze przygotujesz się do wykonywania pracy w tym zawodzie. Jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.

Nowoczesne firmy szkoleniowe organizują kompleksowe szkolenia, które świetnie przygotowują kursantów nie tylko do egzaminu, ale także do świadczenia usług na bardzo wysokim poziomie. Jak podczas kursu, który obejmuje kilkadziesiąt godzin, zgłębić wszystkie tajniki pracy w zawodzie operatora ładowarki teleskopowej? Tego z pewnością dowiesz się z naszego poradnika. Poznaj specyfikę pracy oraz kursu operatora ładowarki teleskopowej.

Poznaj miejsce, w którym zdobędziesz niezbędne umiejętności i wiedzę teoretyczną. Operator ładowarki teleskopowej — jak wygląda kurs krok po kroku?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Ładowarki teleskopowe — opis wózków widłowych specjalizowanych
  2. Ładowarki teleskopowe — zastosowanie
  3. Ładowarka teleskopowa — uprawnienia
  4. Kurs na operatora ładowarki teleskopowej — przebieg
  5. Kurs na ładowarki teleskopowe — cena
  6. Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?
  7. Kurs na ładowarki teleskopowe Warszawa — jaką firmę wybrać w stolicy?
  8. Wybór ośrodka szkoleniowego — na co zwrócić największą uwagę?

Ładowarki teleskopowe — opis wózków widłowych specjalizowanych

Maszyny, które mają wbudowany automatyczny wysięgnik zmienny oraz mogą poruszać się po drogach publicznych, określamy mianem ładowarek teleskopowych. W specjalistycznym nazewnictwie są one określane jako wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem. Są to maszyny używane do transportu ciężkich ładunków, dzięki czemu ich popularność z roku na rok rośnie. Operator w czasie pracy siedzi w kabinie o wzmocnionej budowie, by w nagłych sytuacjach zapewnić mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. 

Ładowarki teleskopowe to maszyny zaliczane do kategorii wózków widłowych specjalizowanych. Ich największą zaletą jest wielozadaniowość. I to właśnie z tego powodu są one bardzo często wykorzystywane w wielu popularnych branżach. Swoimi zaletami te maszyny z pewnością przewyższają klasyczne wózki widłowe, którymi można poruszać się tylko i wyłącznie po placach i drogach wewnętrznych.

Ładowarki teleskopowe dzielimy na dwa rodzaje:

Ładowarki teleskopowe — zastosowanie

Pierwsze ładowarki teleskopowe powstały około 50 lat temu. Na początku zakres ich możliwości był znacznie mniejszy, jednak z biegiem czasu konstruktorzy coraz bardziej udoskonalali te maszyny, by w jeszcze większym stopniu zwiększyć ich wszechstronność i możliwości. 

Współczesne ładowarki teleskopowe to maszyny wielofunkcyjne. Umożliwiają przewożenie ładunków o łącznej wadze około 20 ton. Są duże, stabilne i mogą jeździć po drogach publicznych, ponieważ nie stwarzają swoim gabarytem ani budową żadnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, ani dla samego operatora.

Ładowarka teleskopowa — uprawnienia

Zastanawiasz się, jakie uprawnienia powinien mieć operator ładowarki teleskopowej? Praca w tym zawodzie jest możliwa po zdobyciu uprawnień podczas egzaminu przed komisją. Zaświadczenie klasyfikacyjne, które potwierdza nabycie nowych uprawnień, wydaje Urząd Dozoru Technicznego. Aby przystąpić do egzaminu, należy wziąć udział w kursie na ładowarki teleskopowe. A następnie zdobyte umiejętności potwierdzić w czasie egzaminu przed członkami komisji. 

Nowe kwalifikacje zawodowe są ważne po okazaniu ich z aktualnym dowodem osobistym, który potwierdza tożsamość operatora. Taki dokument jest ważny przez 5 lat. Tyle wynosi tryb sprawdzania zgodny z RMPiT.

Kurs na operatora ładowarki teleskopowej — przebieg

Zanim przystąpisz do kursu na operatora ładowarki teleskopowej, sprawdź, jak wygląda on krok po kroku. Każde szkolenie zorganizowane przez profesjonalną firmę zaczyna się od klasyfikacji kursantów. Aby móc zostać operatorem tej popularnej maszyny należy:

Samo szkolenie jest złożone z zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Udział w każdej z tych dwóch części jest obowiązkowy, by móc przystąpić do egzaminu końcowego. W czasie nauki wyspecjalizowana kadra w prosty i klarowny sposób przekaże Ci wiedzę, m.in. z zakresu elektromechaniki, mechaniki oraz zasad BHP. Zajęcia teoretyczne to aż 39 godzin, podczas których poznasz tajniki wykonywania tego zawodu. W czasie praktycznego przygotowania do zawodu każdy kursant nauczy się obsługi maszyny. Nauka trwa 10 godzin lekcyjnych. Każdy, kto weźmie udział w nauce, może przystąpić do egzaminu przed komisją. W profesjonalnych placówkach szkoleniowych odbywa się on na terenie ośrodka, co sprawia, że poziom stresu jest znacznie niższy.

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Ta pierwsza ma formę krótkiego testu, w którym trzeba zaznaczyć prawidłową odpowiedź. By móc wziąć udział w egzaminie praktycznym, można popełnić maksymalnie 4 błędy. 

Część praktyczna składa się z dwóch części. W pierwszej każdy uczestnik egzaminu jest zobligowany do zaprezentowania wskazanej przez członków komisji czynności z zakresu obsługi codziennej. Natomiast druga część obejmuje zaprezentowanie umiejętności z zakresu obsługi maszyny oraz manewrowania nią. Członkowie komisji egzaminacyjnej oceniają poprawność wykonywanych czynności. Każdy, kto uzyska wynik pozytywny z dwóch części, otrzyma tytuł operatora koparki teleskopowej.

Kurs na ładowarki teleskopowe — cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje kompletny kurs operatora ładowarki teleskopowej? Cena za zdobycie takich uprawnień wcale nie jest wygórowana. Z pewnością taka inwestycja zwróci Ci się już w pierwszym miesiącu pracy w tym zawodzie. Za udział w kursie na operatora ładowarki teleskopowej, który jest zorganizowany przez profesjonalną firmę szkoleniową z dużym doświadczeniem, trzeba zapłacić około 1200 zł. Jest to łączny koszt, na który się składa:

Jeśli chcesz skorzystać z kursu, który kosztuje znacznie mniej, poznaj dokładnie program szkolenia, opinię o placówce oraz wyniki kursantów. W tym przypadku ważniejsze od ceny jest zdobycie odpowiednich umiejętności oraz uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu.

Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?

Ostateczna wysokość zarobków wśród operatorów ładowarek teleskopowych zależy przede wszystkim od:

Średnio operator tej maszyny w Polsce zarabia ok. 4500 zł. Najniższy próg zarobkowy na tym stanowisku najczęściej mieści się na poziomie ok. 3600 zł. Najbardziej doświadczeni operatorzy ładowarek teleskopowych za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie na poziomie ok. 6500 zł

A jak kwestia finansów wygląda poza granicami naszego kraju? Jeśli chcesz być operatorem ładowarki teleskopowej w Danii lub w Niemczech, możesz zarobić nawet czterokrotność wynagrodzenia w Polsce. Wiele jednak zależy od Twoich umiejętności oraz kraju w Europie, do którego zamierzasz wyjechać. 

Kurs na ładowarki teleskopowe Warszawa — jaką firmę wybrać w stolicy?

Współpraca z idealną placówką szkoleniową to z pewnością marzenie wielu przyszłych operatorów ładowarek teleskopowych. W końcu bardzo dobre przygotowanie ułatwi zdobycie wyniku pozytywnego w czasie egzaminu przed członkami komisji egzaminacyjnej. Jeśli chcesz korzystać z nowoczesnych form nauczania oraz poznać tajniki zawodu, by móc bezpiecznie i fachowo obsługiwać ładowarkę teleskopową, zastanów się dobrze, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Oprócz kosztu kursu istotne znacznie ma również doświadczenie ośrodka szkoleniowego. Zapytaj znajomych, który ośrodek wybrali, by wziąć udział w kursie na ładowarki teleskopowe w Warszawie. Ich wiedza może okazać się prawdziwą skarbnicą i pomoże Ci uniknąć problemów, które mogą wystąpić po wyborze przypadkowej placówki.

Wybór ośrodka szkoleniowego — na co zwrócić największą uwagę?

Profesjonalne firmy szkoleniowe zapewniają stały dostęp do materiałów szkoleniowych, by każdy mógł w swoim tempie dobrze się przygotować do egzaminu. Oczywiście w każdym etapie kursu powinien aktywnie uczestniczyć Twój opiekun, który pomoże Ci rozwiązać napotkane problemy, zgrać terminy lub rozwieje wątpliwości z zakresu zdobywanej wiedzy

Wybierz placówkę, która ma wieloletnie doświadczenie i świetne opinie wśród swoich kursantów. Nowoczesna sala wykładowa, sprawne ładowarki w parku maszynowym, przestronny plac manewrowy oraz dostęp do platformy online z pewnością ułatwią Ci zdobycie nowych uprawnień podczas pierwszego podejścia do egzaminu. Szanuj swój czas i pieniądze. W Profil Szkolenia poważnie podchodzimy do każdego szkolenia i kursanta. Dbamy o dobrą relację i 100-procentową satysfakcję wśród tych, którzy nam zaufali. Poznaj naszą ofertę.

Podjęcie decyzji, w którym kierunku zawodowo się rozwijać, często powoduje mętlik w głowie. Dobra praca powinna w końcu sprawiać satysfakcję i zapewniać stabilizację zawodową. Od kilku lat do najczęściej wybieranych szkoleń zaliczamy kurs na wózki widłowe. Sprawdź, dlaczego kursanci często wybierają właśnie ten kierunek i poznaj koszt zdobycia uprawnień do wykonywania właśnie takiego zawodu.

Jak zdobyć nowe uprawnienia? Poznaj szczegóły dotyczące kursu na wózki widłowe krok po kroku. Wybierz profesjonalny ośrodek szkoleniowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Wózki widłowe — rodzaje i zastosowanie
  2. Kursy na wózki widłowe — przebieg krok po kroku
  3. Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?
  4. Kurs na wózki widłowe – cena. Jakie są koszty szkolenia na wózki widłowe?
  5. Kursy na wózki widłowe w Warszawie — najlepsze miejsce do nauki
  6. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego? Postaw na nowoczesne usługi w Profil Szkolenia!

Wózki widłowe — rodzaje i zastosowanie

Wśród pojazdów specjalnych, które ułatwiają wykonywanie pracy w firmach przemysłowych, transportowych oraz w rolnictwie i budownictwie, to właśnie wózki widłowe cieszą się największym zainteresowaniem. Dzięki wbudowanym wysięgnikom z automatycznym napędem podnoszenia umożliwiają przenoszenie ładunków o całkowitej masie nawet kilkunastu ton. 

Wózki widłowe mogą różnić się od siebie pod względem budowy, wielkości oraz rodzaju silnika. Producenci budują modele z napędem silnikowym na gaz lub olej napędowy. Są również pojazdy dostępne z silnikami elektrycznymi oraz takie, które do pracy silnika wykorzystują, np. wodór. 

Ze względu na uprawnienia niezbędne do ich obsługi wózki jezdniowe dzielimy na WJO I i WJO II. Jednak wózki widłowe, czyli wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym wysięgnikiem, można obsługiwać po uzyskaniu uprawnień z klasy WJO I

A więc, by móc obsługiwać wózki widłowe, konieczne jest posiadanie niezbędnych uprawnień. Można je zdobyć, biorąc udział w kursach organizowanych przez ośrodki szkoleniowe.

Kursy na wózki widłowe — przebieg krok po kroku

Udział w kursie na wózki widłowe jest możliwy po znalezieniu odpowiedniej placówki szkoleniowej. Są one dostępne zarówno w wielu mniejszych, jak i większych miastach w kraju. Poszukiwania zacznij od porównania ofert firm szkoleniowych w Twoim mieście. Sprawdź, jak są wyposażone sale wykładowe, jakie kompetencje mają szkoleniowcy i jakie opinie ma wybrana przez Ciebie firma w internecie. Pamiętaj, że profesjonalny ośrodek to nowoczesne narzędzia do nauki, świetnie wyposażony park maszynowy oraz bardzo dobry przepływ informacji w linii firma-uczeń. Jeśli podejmiesz właściwą decyzję, nauka będzie przyjemna, a Twoje szanse na pozytywny wynik z egzaminu będą znacznie większe.

Jednym z czynników, na który najczęściej zwraca się uwagę, szukając dobrej firmy szkoleniowej, jest cena wybranego szkolenia. Biorąc to pod uwagę, sprawdź, co dokładnie wpływa na jej wysokość. Niektóre placówki w swojej ofercie nie uwzględniają kosztu badań lekarskich lub egzaminu, przez co kursanci czują się później oszukani. Wybierz placówkę, która od początku jest otwarta na potrzeby uczniów i jest wobec nich lojalna. To bardzo ważne, ponieważ każdy kurs jest zakończony egzaminem przed komisją egzaminacyjną. Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia już przy pierwszym podejściu, koniecznie sprawdź, jaki procent zdawalności mają kursanci w wybranej placówce.

Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?

Zdobycie uprawnień, które pozwolą Ci obsługiwać wózki widłowe, wiąże się z udziałem w kursie trwającym kilka dni. Pierwszym krokiem jest zawsze wizyta u lekarza, który wykluczy przeciwwskazania. Jeśli w czasie badania lekarz stwierdzi konkretne dysfunkcje lub schorzenia, które uniemożliwią bezpieczną obsługę maszyny, niestety udział w kursie będzie niemożliwy. Otrzymanie zaświadczenia jest zielonym światłem do pracy w tym zawodzie. Następnie zapoznaj się z harmonogramem zajęć w wybranej przez siebie placówce. 

Każdy kurs na wózki widłowe w Warszawie oraz w innych miastach składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas zajęć z wykładowcami poznasz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu elektromechaniki, mechaniki, BHP oraz ogólnych zasad obsługi wózków widłowych. Natomiast zajęcia praktyczne to nauka obsługi maszyny i przygotowanie do pracy w zawodzie. 

Każdy kurs kończy się egzaminem przed komisją. Wynik pozytywny z dwóch części pozwala pracować w zawodzie operatora wózków widłowych. Po zaliczeniu wszystkich części egzaminu Urząd Dozoru Technicznego wyda Ci zaświadczenie kwalifikacyjne.

Kurs na wózki widłowe – cena. Jakie są koszty szkolenia na wózki widłowe?

Jeśli chcesz szybko i za niewielką sumę poszerzyć swoje umiejętności, wybierz kurs na wózki widłowe. Cena tego szkolenia z pewnością Cię nie odstraszy. A ten wydatek zwróci się w pierwszych tygodniach pracy podczas obsługi wózków widłowych. Cena za uzyskanie uprawnień w poszczególnych placówkach może być nieco różna. Jednak, aby wybrać właściwą placówkę, weź pod uwagę:

Tylko po dodaniu do siebie powyższych kwot uzyskasz realny koszt zdobycia uprawnień. Oczywiście, jeśli planujesz zdobyć uprawnienia w sąsiednim mieście lub wybrana placówka szkoleniowa prowadzi działalność kilkadziesiąt kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania, do tej ceny dolicz również koszt dojazdu lub cenę za wynajem noclegu oraz posiłki. Są sytuacje, w których za bardzo dobre przygotowanie do zawodu po prostu warto zapłacić więcej. 

W profesjonalnych placówkach szkoleniowych za kompleksowe zdobycie uprawnień trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Nauka trwa najczęściej 3-4 dni. Większość ośrodków szkoleniowych jest w stanie dostosować się do potrzeb kursantów, więc nauka może odbywać się w formie wieczorowej lub weekendowej.

Kursy na wózki widłowe w Warszawie — najlepsze miejsce do nauki

Zastanawiasz się, jak wygląda idealne miejsce do zdobywania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej? Z pewnością można do tego zaliczyć placówki, które gwarantują kursantom udział w zajęciach z teorii w nowoczesnych salach wykładowych lub na platformie do nauki w formie online. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala zdobywać wiedzę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nauka obsługi maszyny oraz jazda wózkiem widłowym powinna odbywać się na specjalnym placu manewrowym, na którym każdy uczestnik pod okiem instruktora będzie mógł nabyć odpowiednie umiejętności. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma rok produkcji maszyn oraz ich sprawność techniczna. Aby oswoić się z maszyną i zdobyć pewność siebie niezbędną do pracy w zawodzie, wózek widłowy, którym dysponuje placówka szkoleniowa, powinien być sprawny. Dobrze by było, gdyby to były modele dostępne we współczesnych firmach przemysłowych, budowlanych, rolniczych lub transportowych.

Profesjonalne ośrodki szkoleniowe ułatwiają zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję, kurs z pewnością zakończy się pozytywnym wynikiem z egzaminu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego? Postaw na nowoczesne usługi w Profil Szkolenia!

W branży szkoleniowej wciąż pojawiają się nowe firmy i kolejne placówki, które chcą zdobyć uznanie kursantów. Często z powodu braku odpowiedniej wiedzy, cierpliwości i nakładów finansowych próba organizowania szkoleń kończy się niepowodzeniem. W takich sytuacjach najbardziej cierpią kursanci, którzy zainwestowali swoje pieniądze, by zdobyć nowe uprawnienia oraz lepiej płatną pracę. Niestety, ale wybór nowej firmy, która często próbuje zrekompensować brak wiedzy i doświadczenia niższą ceną, nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie. 

Szukając profesjonalnej placówki szkoleniowej, która pomoże Ci zdobyć wymarzony zawód, zwróć uwagę na poniższe aspekty:

Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie świadczonych usług, chcesz mieć swojego opiekuna w czasie trwania kursu, możliwość skorzystania z platformy online zamiast klasycznych zajęć teoretycznych – wybierz firmę Profil Szkolenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy Ci przebrnąć przez cały proces, by spełnić Twoje marzenie o lepszej pracy. Skontaktuj się z nami!

Rosnące ceny żywności przerażają Cię z dnia dzień coraz bardziej? A wysokość miesięcznych rachunków już dawno przekroczyła moment krytyczny w domowym budżecie? Jeśli u obecnego pracodawcy nie masz szans na podwyżkę, zdobądź uprawnienia na wózki widłowe i zacznij zarabiać znacznie lepiej. Nowe kwalifikacje z pewnością pomogą Ci zdobyć lepiej płatną pracę. Operator wózków widłowych to zawód, który zapewni Ci stabilizację finansową. Sprawdź, ile możesz zarobić, będąc operatorem takiej maszyny.

Profesja, na którą wciąż jest ogromne zapotrzebowanie. Poznaj zawód operatora wózka widłowego — zarobki i zakres obowiązków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. WJO — wózki widłowe. Rodzaje i zastosowanie.
  2. Operator wózka widłowego — jakie uprawnienia są potrzebne na wózki widłowe?
  3. Jak wygląda kurs na wózki widłowe?
  4. Operator wózka widłowego. Czy łatwo znaleźć pracę?
  5. Jaka jest cena za kurs na wózki widłowe?
  6. Kurs na wózki widłowe — zarobki w Polsce i za granicą
  7. Nawiąż współpracę z marką Profil Szkolenia — postaw na jakość i wysoki odsetek zdawalności w czasie egzaminu!

WJO — wózki widłowe. Rodzaje i zastosowanie.

Wózki widłowe to urządzenia, które można podzielić na różne klasyfikacje. Jednak obecnie do najważniejszych podziałów zaliczamy te, które pozwalają zdobycie odpowiednich kwalifikacji do obsługi tych popularnych w Europie maszyn. 

Wózki widłowe dzielimy na dwie klasy WJO:

Zastosowanie wózków widłowych jest bardzo rozległe i dziś te maszyny są wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu, w rolnictwie oraz w firmach, które zajmują się transportem lub magazynowaniem towarów. Często można je również spotkać w firmach budowlanych oraz spożywczych. Ich pomoc jest nieoceniona, ponieważ skraca czas rozładunku i załadunku oraz wyręcza kadrę pracowniczą z zadań, które znacznie obciążają ludzki organizm.

Operator wózka widłowego — jakie uprawnienia są potrzebne na wózki widłowe?

Aby móc legalnie i zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem obsługiwać wózki widłowe, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia. Udział w kursie do obsługi wózków widłowych oraz zdobycie pozytywnego wyniku z egzaminu przed komisją egzaminacyjną upoważnia do otrzymania zaświadczenia o zdobytych kwalifikacjach. Jeśli chcesz obsługiwać wózek widłowy, wybierz kurs, który uprawnia do obsługi WJO I. Kurs trwa tylko 42 lekcje i w tym czasie zdobędziesz niezbędne umiejętności, by bez stresu przystąpić do egzaminu praktycznego i teoretycznego.

Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie na egzaminie po zaliczeniu kursu? Jeśli wybierzesz naukę w doświadczonym ośrodku szkoleniowym, z pewnością wykładowcy w przystępny sposób przekażą Ci niezbędną wiedzę, byś mógł bezpiecznie dla siebie i otoczenia obsługiwać te popularne maszyny. 

Szkolenia na wózki widłowe składają się zajęć teoretycznych i praktycznych. Większość, bo aż 32 lekcje po 45 min to zajęcia z wiedzy teoretycznej. Kurs może być rozszerzony o kolejne 4 lekcje, jeśli kursanci nie mają odpowiednich podstaw z zakresu mechaniki i elektromechaniki.

Natomiast zajęcia praktyczne w czasie kursu na wózki widłowe w Warszawie trwają jeden dzień. Łącznie w programie wyszczególnione jest 10 lekcji po 45 minut każda. 

Następnie przychodzi czas na egzamin przed komisją egzaminacyjną. W pierwszej kolejności odbywa się egzamin teoretyczny, który trwa 30 minut i polega na trafnym rozwiązaniu testu. Na 15 pytań komisja dopuszcza popełnienie 4 błędów. Kolejny etap obejmuje egzamin praktyczny, który składa się z dwóch części:

Przystępując do kursu, pamiętaj o tym, że musisz mieć ukończone 18 lat, uzyskać zaświadczenie od lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do pracy w tym zawodzie, oraz mieć co najmniej wykształcenie podstawowe. Aby przystąpić do samego egzaminu, należy zabrać z sobą ważny dowód osobisty.

Operator wózka widłowego. Czy łatwo znaleźć pracę?

Jeśli zastanawiasz się, czy po zdobyciu uprawnień na wózki widłowe szybko znajdziesz nową pracę, to z pewnością nie musisz się tym przejmować. Wózki widłowe to urządzenia, które są wykorzystywane niemal w każdej firmie przemysłowej i transportowej oraz w rolnictwie. Być może również w przedsiębiorstwie, w którym pracujesz, wykorzystuje się do pracy wózki widłowe. Jeśli tak, to możesz zapytać pracodawcę, czy możesz przekwalifikować się na operatora, by lepiej zarabiać. Jak mówi stare porzekadło „kto pyta, nie błądzi”.

Możesz również poszukać pracy u innych pracodawców. Operatorów wózków widłowych wciąż brakuje w dużych firmach transportowych oraz w przemyśle. Z tego powodu znalezienie lepiej płatnej pracy nie powinno być ani trudne, ani też czasochłonne.

Jaka jest cena za kurs na wózki widłowe?

Wbrew pozorom zdobycie nowych uprawnień, które upoważnią Cię do obsługi wózków widłowych, wcale nie jest drogie. Biorąc pod uwagę miesięczne wynagrodzenie przeciętnego operatora, które wynosi średnio ok. 4 tys. zł, to całkowity koszt kursu wynosi niespełna ¼ tej kwoty. Szukając placówki szkoleniowej, w której warto zdobyć uprawnienia na wózki widłowe, należy wziąć pod uwagę całkowity koszt szkolenia. A w tę cenę wlicza się przede wszystkim:

Niektóre firmy podają ceny cząstkowe, by zyskać większe zainteresowanie poszczególnych kursantów. Jednak szukając ośrodka szkoleniowego, warto dopytać o całkowity koszt usługi, a nie tylko cząstkowy.

W profesjonalnych firmach szkoleniowych za kurs na operatora wózka widłowego trzeba zapłacić łącznie ok. 1000 zł

Kurs na wózki widłowe — zarobki w Polsce i za granicą

Podobnie jak w Polsce sytuacja na rynku pracy wśród operatorów wózków widłowych jest bardzo dobra. Rozwijający się przemysł oraz galopujący sektor transportowy wciąż zwiększa liczbę osób zatrudnionych na tym stanowisku pracy. Operatorzy wózków widłowych mogą więc przebierać w ofertach pracy i negocjować lepsze stawki za jej wykonywanie.  

Tylko co czwarty operator wózka widłowego w Polsce zarabia poniżej 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Mediana zarobków na tym stanowisku najczęściej wyliczana jest na 4,1 tys. zł brutto. Na rynku pracy w Polsce mamy pracodawców, którzy miesięcznie płacą ok. 5 tys. zł brutto. Takie zarobki są satysfakcjonujące, ponieważ pozwalają na utrzymanie gospodarstwa domowego i godne życie. 

Płaca w krajach zachodnich Unii Europejskiej na tym stanowisku jest jeszcze wyższa. W tym przypadku wiele zależy od kraju oraz warunków pracy w konkretnej firmie, jednak często operatorzy wózków widłowych, którzy zdecydowali się wyjechać za granicę, zarabiają nawet dwukrotność wynagrodzenia w Polsce, czyli ok. 2,4 tys. euro brutto.

Nawiąż współpracę z marką Profil Szkolenia — postaw na jakość i wysoki odsetek zdawalności w czasie egzaminu!

Profesjonalne firmy szkoleniowe rozpoznasz po:

Profil Szkolenia to marka, która od 21 lat organizuje szkolenia w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy. Aż 65 procent ze wszystkich kursantów wybiera drugi kurs z naszej oferty. Uprawnienia na wózki widłowe to wciąż popularny kierunek nauki, który pozwala na zdobycie dobrze płatnej pracy. Jeśli cenisz świetną opinię ośrodka wśród kursantów, chcesz podejść do egzaminu bez stresu i bardzo dobrze przygotować się do nowej profesji, wybierz Profil Szkolenia. Kursy organizujemy na terenie wschodniej i centralnej Polski. 

Postaw na jakość, wybierz kurs na operatora wózka widłowego w Profil Szkolenia!

Dobrze płatna praca oraz pewne zatrudnienie pomimo zawirowań ekonomicznych w Polsce i na świecie wciąż są możliwe. Jeśli zależy Ci na zdobyciu uprawnień, które pomogą Ci osiągnąć stabilizację finansową, sprawdź, ile zarabia operator ładowarki teleskopowej i jakie jest zapotrzebowanie na tę profesję. Oto najważniejsze informacje o tym zawodzie zebrane w jednym artykule.

Szukasz nowego zawodu? Sprawdź, ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Ładowarka teleskopowa — opis i zastosowanie
  2. Operator ładowarki teleskopowej — potrzebne uprawnienia
  3. Jak wygląda kurs na ładowarki teleskopowe?
  4. Operator ładowarki teleskopowej. Czy łatwo znaleźć pracę?
  5. Kurs na ładowarki teleskopowe — cena
  6. Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?
  7. Skorzystaj z kursów na operatora ładowarki teleskopowej w firmie Profil Szkolenia

Ładowarka teleskopowa — opis i zastosowanie

Pojazdy określane jako ładowarki teleskopowe zaliczamy do kategorii wózków widłowych specjalizowanych. Mają one charakterystyczny dla tej grupy pojazdów zmienny wysięgnik.  Ich budowa oraz możliwości sprawiają, że są maszynami wielozadaniowymi. W znacznym stopniu ułatwiają pracę ludzi w gospodarstwach rolnych, firmach przemysłowych oraz podczas magazynowania towarów na dużych powierzchniach.

Ponadto ładowarki teleskopowe pozwalają na bardzo wydajną pracę, co jest docenianie przez przedsiębiorców z różnych sektorów. Maksymalny udźwig tych maszyn wynosi nawet 22 tony.  A maksymalna wysokość unoszenia często sięga prawie 30 metrów. Nabycie umiejętności obsługi tych wielofunkcyjnych maszyn z pewnością ułatwi wykonanie wielu czynności, z którymi każdego dnia spotykasz się w pracy w przedsiębiorstwie lub w gospodarstwie.

Operator ładowarki teleskopowej — potrzebne uprawnienia

Aby zostać operatorem ładowarki teleskopowej, konieczne jest nabycie odpowiednich uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obecnie do jazdy taką maszyną są niezbędne uprawnienia WJO I, które pozwalają również na obsługę innych wózków jezdniowych. Udział w kursie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat i ma wykształcenie co najmniej podstawowe. Ponadto niezbędne jest jeszcze orzeczenie lekarskie zezwalające na wykonywanie zawodu operatora ładowarki teleskopowej. Najlepsze firmy szkoleniowe w Polsce organizują kursy za terenie zarówno większych, jak i mniejszych miast w kraju.  Zatrudniają bardzo dobrze przygotowaną kadrę oraz dysponują nowoczesnymi ładowarkami teleskopowymi. Rok produkcji sprzętu wbrew pozorom ma dość duże znaczenie. Nauka obsługi maszyny, na której po zdobyciu uprawnień będzie się pracować, zmniejszy poziom stresu i doda pewności siebie w pierwszym okresie po podjęciu nowej pracy. Przygotowanie się do egzaminu nie powinno Ci sprawić problemu, jeśli wybierzesz profesjonalny ośrodek szkoleniowy z dużym doświadczeniem.

Jak wygląda kurs na ładowarki teleskopowe?

Kurs na ładowarki teleskopowe składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych.  Zajęcia z teorii obejmują 16 godzin po 45 minut każda. Są one prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy przekazują wiedzę prostym językiem. Po ukończeniu części teoretycznej kursanci biorą udział w zajęciach praktycznych, które prowadzone są w dwóch trybach: indywidualnym lub grupowym. Łącznie trwają one 36 godzin, a każda lekcja trwa 45 minut. Kurs na ładowarki teleskopowe jest zorganizowany w taki sposób, by każdy kursant mógł się odpowiednio przygotować do egzaminu przed komisją. Podczas egzaminu jest sprawdzana wiedza zarówno  teoretyczna, jak i praktyczna. 

W przypadku kursów na operatora ładowarki teleskopowej egzamin rozpoczyna się od części praktycznej. Najpierw kursanci losują po dwa zadania związane z codzienną lub transportową obsługą ładowarki teleskopowej. Po prawidłowym wykonaniu zadań z części pierwszej przychodzi czas na część drugą — produkcyjno-technologiczną. Tutaj egzaminatorzy sprawdzają wiedzę praktyczną z zakresu produkcji lub operacji technologicznych osprzętem roboczym w ładowarce. 

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z części praktycznej kursanci przystępują do teoretycznej części egzaminu. Odbywa się on przed tą samą komisją, co część praktyczna i polega na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na co najmniej 4 z 6  pytań. Pierwsze pytania zawsze pochodzą z modułu BHP. Dopiero po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi, egzaminatorzy przechodzą do pozostałych pytań.

Operator ładowarki teleskopowej. Czy łatwo znaleźć pracę?

Po ukończeniu kursu na operatora ładowarek teleskopowych i zdobyciu niezbędnych uprawnień ze znalezieniem nowej pracy nie powinny wiązać się żadne trudności. Wyszkolona kadra to marzenie wielu firm. Czasem pracodawca sam kieruje swoich pracowników na kurs obsługi ładowarek teleskopowych. W czasie uczestniczenia w kursie w profesjonalnych ośrodkach szkoleniowych często pojawiają się oferty pracy już w czasie zdobywania uprawnień. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej placówki, która zarówno współpracuje z przedsiębiorcami, jak i potrafi odpowiednio przygotować do pracy nowych operatorów sprzętu. 

W urzędach pracy oraz na portalach ogłoszeniowych w Internecie również pojawiają się ogłoszenia związane z naborem pracowników na stanowisko operatora ładowarki teleskopowej. W ostatnim czasie ten zawód stał się bardzo popularny. Firmy, które stawiają na rozwój, inwestują w nowoczesny sprzęt, ponieważ odciąża on w pracy fizycznej pracowników i zmniejsza czas realizacji poszczególnych czynności.  Z tego powodu rynek pracy ewoluuje, a zapotrzebowanie na operatorów ładowarek teleskopowych wciąż rośnie.

Kurs na ładowarki teleskopowe — cena

Ceny kursów specjalistycznych nie są wygórowane. Koszt nauki, przystąpienia do egzaminu oraz wydania zaświadczenia lekarskiego jest znacznie mniejszy od miesięcznej pensji, którą można w tym zawodzie swobodnie zarobić. Średnio w profesjonalnych placówkach, które gwarantują swoim kursantom kompleksową usługę realizowaną w bardzo dobrych warunkach, wynosi ok. 1800 zł. Ceny nie są zbyt wysokie, jeśli weźmie się pod uwagę ilość profitów, które płyną ze współpracy z doświadczoną firmą szkoleniową.

Ile zarabia operator ładowarki teleskopowej w Polsce i za granicą?

Organizacja kursów ma ścisły związek z bezustannym analizowaniem rynku pracy. Szkolenia powinny być odpowiedzią na potrzeby pracodawców w Polsce i za granicą. Kurs operatora ładowarki teleskopowej od kilku lat zalicza się do czołówki najbardziej popularnych profesji. Obsługa maszyn specjalistycznych, poza tym, że nie zalicza się do prac, które wymagają specjalnych umiejętności fizycznych, wiąże się z bardzo dobrymi zarobkami zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przeciętny operator ładowarki teleskopowej zarabia ponad 4 tys. zł miesięcznie. Co drugi operator miesięcznie za swoją pracę otrzymuje około 6,5 tys. zł. Takie zarobki znacznie przewyższają najniższą wypłatę w kraju i pozwalają godnie żyć.

Operator ładowarki teleskopowej znacznie więcej zarabia za naszą zachodnią granicą. W Europie operatorzy maszyn specjalistycznych, w tym również operatorzy ładowarek teleskopowych, otrzymują za pracę często dwukrotność najwyższych zarobków w Polsce na tym stanowisku

Skorzystaj z kursów na operatora ładowarki teleskopowej w firmie Profil Szkolenia

Ośrodek szkoleniowy, który ma na swoim koncie realizację kilku tysięcy kursów zawodowych, to przede wszystkim miejsce, w którym odpowiednio przygotujesz się do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych. Współpraca z profesjonalną kadrą szkoleniową, indywidualne wsparcie opiekuna oraz nowoczesna platforma do nauki online w znacznym stopniu ułatwiają zdobycie wiedzy i bezstresowe przystąpienie do egzaminu. Profil Szkolenia to marka, która może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Od wielu lat inwestuje w wyposażenie sal wykładowych oraz dba o komfortowe warunki swoich kursantów. 

Jeśli zależy Ci na odpowiednim przygotowaniu się do egzaminu oraz zdobyciu pewności siebie podczas obsługi ładowarki teleskopowej w czasie nowej pracy, wybierz Profil Szkolenia. Cieszymy się bardzo dobrą opinią wśród kursantów i stale udoskonalamy naszą ofertę. Nasi kursanci cenią nas za profesjonalizm i wysoki poziom organizowanych kursów specjalistycznych. Już dziś i Ty możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów Profil Szkolenia!

Nie wiesz, co warto wybrać: kurs na wózki widłowe czy kurs na ładowarki teleskopowe? Poznaj różnice pomiędzy tymi urządzeniami i podejmij trafną decyzję, która w przyszłości zapewni Ci większe zarobki, przyjemną pracę i pewność, że zawsze znajdziesz zatrudnienie. Sprawdź, który operator sprzętu z uprawnieniami UDT ma większe możliwości, i zapisz się na odpowiedni kurs. 

Szukasz pracy? Chcesz zdobyć nowe uprawnienia? Przewaga ładowarki teleskopowej nad wózkiem widłowym, czyli jaki kurs UDT wybrać, aby znaleźć pracę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Rodzaje wózków widłowych
  2. Ładowarka teleskopowa a wózek widłowy — różnice i podobieństwa
  3. Przewaga ładowarki teleskopowej nad wózkiem widłowym
  4. Operator ładowarki teleskopowej — znacznie większe możliwości
  5. Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów
  6. Operator ładowarki teleskopowej — praca, która daje wiele możliwości
  7. Operator ładowarki teleskopowej — zarobki
  8. Szukasz firmy szkoleniowej godnej zaufania? Wybierz Profil Szkolenia.

Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe to maszyny o niewielkim gabarycie, mogą różnić się od siebie ładownością, rodzajem silnika i miejscem dla operatora. Od 2019 roku klasyfikacja tych maszyn została uproszczona do dwóch stopni:

Ładowarka teleskopowa a wózek widłowy — różnice i podobieństwa

Ładowarka teleskopowa często jest określana jako wózek jezdniowy podnośnikowy. Od klasycznego wózka widłowego różni się przede wszystkim tym, że jest to pojazd przemysłowy wielofunkcyjny. W odróżnieniu od „widlaków” ładowarki teleskopowe mogą zarówno podnosić ładunki, jak i pełnić funkcję dźwigu, ciągnika oraz żurawia. 

Do cech charakterystycznych ładowarek teleskopowych z pewnością możemy zaliczyć ich budowę. Są one wyposażone w teleskopowe ramię oraz wysięgnik obsługiwany automatycznie, bez konieczności zakładania odpowiednich przedłużek. Jest to duże udogodnienie, a przewożenie ładunków zajmuje znacznie mniej czasu. 

Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma maszynami jest rodzaj silnika. Ładowarki najczęściej są zasilane olejem napędowym, natomiast wózki widłowe mają zróżnicowane silniki i można je napędzać gazem, olejem napędowym, a nawet elektrycznie. Ponadto wózki widłowe nie są dopuszczone do ruchu drogowego, a ładowarką można poruszać się po drogach publicznych, co jest uregulowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Co ważne, wózki widłowe to maszyny wykorzystywane na krótkich dystansach, a popularne ładowarki dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają transportowanie ładunków nawet na bardzo dalekich odległościach. Niemniej jednak każda maszyna służy do transportu ładunków i to z pewnością je łączy.

Przewaga ładowarki teleskopowej nad wózkiem widłowym

Zalety ładowarek teleskopowych w porównaniu do wózków widłowych:

Reasumując: ładowarki teleskopowe to pojazdy, które są wielofunkcyjne i bezpieczne, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Najczęściej są stosowane w budownictwie, w rolnictwie oraz w przemyśle ciężkim. Wózki widłowe to urządzenia przemysłowe o ograniczonych możliwościach i są wykorzystywane głównie w magazynowaniu i w przemyśle.

Operator ładowarki teleskopowej — znacznie większe możliwości

Decydując się na kurs operatora ładowarki teleskopowej, można otrzymać uprawnienia do obsługi wielofunkcyjnej maszyny, która ma znacznie szerszy zakres wykorzystywania w porównaniu do wózków widłowych. Ta decyzja – po zdaniu egzaminu – sprawia, że pracę można znaleźć dużo szybciej. Ładowarka teleskopowa to maszyna wykorzystywana w wielu branżach, przez co operator ma możliwość przebierania w ofertach oraz negocjowania warunków współpracy. 

Jeśli zależy Ci na wysokich zarobkach i lekkiej pracy, zdecyduj się na kurs na ładowarki teleskopowe.

Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów

Co kilka lat, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy, zmienia się również zapotrzebowanie na inne profesje. Jeszcze kilkanaście lat temu do najczęściej wybieranych szkoleń można było zaliczyć bez wątpienia kurs na wózki widłowe. Dziś kursanci najczęściej decydują się na szkolenia, które umożliwiają zdobycie uprawnień z zakresu obsługi ładowarki teleskopowej. Przedsiębiorcy częściej decydują się na zakup tych maszyn, ponieważ doceniają ich wielofunkcyjność. Są to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie wielu prac. Zawód operatora ładowarki teleskopowej w najbliższych latach z pewnością nie sprawi, że będziesz potrzebować nowych uprawnień w innym zawodzie.

Operator ładowarki teleskopowej — praca, która daje wiele możliwości

Niezależność finansowa oraz stabilne zatrudnienie to marzenie wielu Polaków. Jeśli zdecydujesz się na kurs operatora ładowarki teleskopowej, Twoja praca  stanie się dobrze płatna. Ponadto kurs zrobiony w profesjonalnej firmie szkoleniowej potwierdzony zaświadczeniem o zdanym egzaminie z pewnością umożliwi Ci również pracę poza granicami kraju. Wiele sektorów gospodarki europejskiej wciąż notuje wzrosty pomimo trudnej sytuacji politycznej na świecie. Każdy operator ładowarki teleskopowej, który przetłumaczy zaświadczenie na język obcy, będzie mógł korzystać ze zdobytych uprawnień również na emigracji. Takie możliwości sprawiają, że nawet w tak bardzo niestabilnych czasach, można zabezpieczyć się przed utratą pracy w swoim regionie lub w kraju.

Operator ładowarki teleskopowej — zarobki

Zastanawiasz się, ile zarabia operator ładowarki teleskopowej? Ta maszyna jest zaliczana do sprzętu specjalistycznego, który można prowadzić tylko i wyłącznie po zdobyciu niezbędnych uprawnień. Po uzyskaniu niezbędnych kwalifikacji przeciętny operator ładowarki zarabia ok. 5 tys. zł miesięcznie. Często jednak ten próg jest nieco wyższy. Ostatecznie wysokość wynagrodzenia jest zależna od regionu kraju, doświadczenia operatora i pracodawcy. Niemniej jednak jest to zawód zaliczany do dobrze płatnych profesji, które zapewniają życie na godnym poziomie nawet w czasie szalejącej inflacji.

Szukasz firmy szkoleniowej godnej zaufania? Wybierz Profil Szkolenia.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu nowych uprawnień, zdecyduj się na kurs operatora ładowarki teleskopowej. Placówka szkoleniowa o ogromnym doświadczeniu i ponad 20 latach działalności w branży z pewnością spełni Twoje oczekiwania i umożliwi zdobycie wiedzy, by przystąpić do egzaminu i uzyskać wynik pozytywny. W Profil Szkolenia możesz skorzystać z platformy edukacyjnej online, otrzymujesz swojego opiekuna, wykłady prowadzą kompetentni wykładowcy, a park maszynowy tworzą nowoczesne maszyny. Zdecyduj się na współpracę z marką, która ma pozytywnie opinie, a aż 65 procent kursantów decyduje się na wzięcie udziału w kolejnym kursie. 

Więcej informacji o naszej firmie i terminach kursów na operatora ładowarki teleskopowej znajdziesz na naszej stronie internetowej. Poznaj nasze możliwości!

Chcesz zdobyć uprawnienia, które pozwolą Ci na aktywność zawodową bez względu na ewoluowanie rynku pracy? Wybierz kurs na operatora wózków jezdniowych. Poznaj ich rodzaje i sprawdź, gdzie można wziąć udział w szkoleniach indywidualnych lub grupowych, by podejść do egzaminu kwalifikacyjnego. Operator wózków jezdniowych znajdzie pracę w każdej firmie transportowej, w przetwórstwie i w magazynowaniu. Sprawdź, gdzie udać się na kurs na wózki widłowe.

Szukasz dobrej pracy? Sprawdź, co to jest WJO. Przeczytaj koniecznie, zanim zdecydujesz się na kurs na wózki widłowe!

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. WJO - rodzaje wózków jezdniowych
  2. Kurs na wózki widłowe — wymagania
  3. Przebieg krok po kroku kursu na wózki widłowe
  4. Uprawnienia na wózki widłowe. Ile czasu zajmuje ich zdobycie? 
  5. Jak wygląda egzamin na wózki widłowe?
  6. Kurs na wózki widłowe — cena
  7. Szkolenia na wózki widłowe w Warszawie
  8. Profil Szkolenia — Twoja firma szkoleniowa w Warszawie, Białymstoku, Łomży

WJO — rodzaje wózków jezdniowych

Wózki jezdniowe określane są również jako widlaki lub wózki widłowe. Są to pojazdy mechaniczne przemysłowe, które mają kołowy napęd silnikowy i rozwidloną platformę przymocowaną do przedniej części. Te urządzenia najczęściej są wykorzystywane w firmach transportowych oraz wszędzie tam, gdzie magazynuje się dużą ilość produktów. Ich budowa oraz możliwości sprawiają, że załadowywanie oraz rozładowywanie towarów trwa krócej i nie wymaga wykorzystywania siły ludzkiej. Wózki widłowe w znaczny sposób usprawniają powyższe czynności.

Obecnie wyróżniamy dwie klasy – WJO I i WJO II:

Wózki jezdniowe można podzielić na grupy również ze względu na rodzaj napędu:

Kolejny podział wózków widłowych dotyczy sposobu kierowania. W tym przypadku wyróżniamy:

Jednak najważniejsza jest pierwsza klasyfikacja, która określa stopnie zdobywanych uprawnień.

Kurs na wózki widłowe — wymagania

Kurs na wózki widłowe od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ te maszyny są stosowane w wielu sektorach gospodarki. Jeśli chcesz pracować, obsługując takie właśnie maszyny, niezbędne będą odpowiednie uprawnienia. 

Uprawnienia na wózki widłowe może zdobyć każdy, kto:

Jeśli spełniasz powyższe wymagania, to bez obaw możesz rozglądać się za znalezieniem firmy szkoleniowej, która umożliwi Ci zdobycie niezbędnych uprawnień.

Przebieg krok po kroku kursu na wózki widłowe

Szkolenia na wózki widłowe odbywają się w wielu miastach na terenie Polski. Aby wybrać odpowiednią placówkę, poszukaj firmy mającej duże doświadczenie i świetne opinie wśród osób, które już z jej kursów korzystały. Następnie wykonaj badanie lekarskie, które wykluczy przeciwwskazania do pracy w tym zawodzie, i zapisz się na kurs. Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia są organizowane w grupach, które nie powinny liczyć więcej niż 15 uczestników, ale mogą być również realizowane w ramach nauczania indywidualnego. 

Zajęcia łącznie trwają 32 godziny lekcyjne. Kursanci, którzy są zobligowani przez program do odbycia części uzupełniającej z zagadnień z zakresu elektrotechniki i mechaniki, muszą doliczyć do tego kolejne 4 godziny lekcyjne.

Po ukończeniu zajęć teoretycznych i praktycznych każdy kursant podchodzi do egzaminu, który ma potwierdzić zdobyte umiejętności.

Uprawnienia na wózki widłowe. Ile czasu zajmuje ich zdobycie? 

Udział w kursie najczęściej trwa kilka dni. Są firmy, które umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej w ramach kursu online. Jednak na zajęcia praktyczne zawsze trzeba stawić się osobiście. W zależności od organizatora i potrzeb osób szkolących się wykłady mogą odbywać się zarówno rano, jak i systemem wieczorowym. Uczestniczenie w 32 lub 36 godzinach zajmuje najczęściej ok. 3-4 dni. Zajęcia praktyczne odbywają się jednego dnia i są realizowane dla całej grupy. Reasumując, zdobycie uprawnień na wózki widłowe najczęściej trwa około 5-7 dni.

Jak wygląda egzamin na wózki widłowe?

Każdy kursant, który wziął udział w szkoleniu, może przystąpić do egzaminu przed komisją. Istotne jest, by w tym dniu posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. Pierwsza część to egzamin teoretyczny, który trwa 30 minut. Jest on przygotowywany w formie testu, który się składa z 15 pytań.  W każdym należy zaznaczyć jedną trafną odpowiedź. Komisja dopuszcza popełnienie 4 błędów w teście. Kolejny etap egzaminu to część praktyczna. Mogą w niej  wziąć udział kursanci, którzy uzyskali pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego.

Egzamin praktyczny składa się z dwóch części:

Nieprawidłowe wykonanie wskazanych przez komisję czynności, które są określane jako potencjalnie niebezpieczne, kończy egzamin praktyczny z wynikiem negatywnym. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego każdy kursant otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne.

Kurs na wózki widłowe — cena

Chcesz wziąć udział w kursie na wózki widłowe w Warszawie? Ceny za udział w szkoleniu mogą być zróżnicowane. Wiele zależy od tego, co dana firma szkoleniowa oferuje. Duże doświadczenie, profesjonalnie wyposażone sale wykładowe oraz nowoczesne maszyny do zajęć praktycznych sprawiają, że kursy cieszą się większą popularnością. Ponadto na całkowitą cenę kursu się składa:

Za profesjonalne, świetnie zorganizowane kursy na wózki widłowe  w Warszawie trzeba zapłacić od 650 zł wzwyż.

Szkolenia na wózki widłowe w Warszawie

Warszawa to duże miasto, w którym znajdują się zarówno firmy, które dopiero rozpoczynają organizację szkoleń, jak i marki, które organizują je od kilku dekad. Poziom doświadczenia ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Jak wybrać profesjonalny kurs na wózki widłowe w Warszawie? Warto wykonać porównanie ofert na podstawie:

Podjęcie rozważnej decyzji zapewni Ci udział w szkoleniu, które w znaczny sposób poszerzy Twoją wiedzę z zakresu mechaniki, wyposażenia sprzętu oraz z jego obsługi i BHP pracy. Doświadczeni wykładowcy przekażą Ci wiedzę w sposób łatwy i klarowny. 

Profil Szkolenia — Twoja firma szkoleniowa w Warszawie, Białymstoku, Łomży

Jeśli zależy Ci na nawiązaniu współpracy z profesjonalną firmą szkoleniową, która zorganizowała już setki szkoleń i pomogła znaleźć nową pracę wielu ludziom, wybierz Profil Szkolenia. 21 lat doświadczenia w branży szkoleniowej sprawia, że dysponujemy świetnie wyposażonymi salami wykładowymi, oferujemy dostęp do materiałów szkoleniowych online, mamy maszyny do zajęć praktycznych w bardzo dobrym stanie technicznym. Od wielu lat dostosowujemy swoją ofertę do potrzeb rynku pracy, dlatego wiemy, które kursy warto wybrać, by dobrze zarabiać, i nie bać się utraty pracy. Poznaj nasze możliwości!

Chcesz nabyć nowe umiejętności techniczne z zakresu obsługi maszyn lub ich konserwacji? A może potrzebujesz dokumentu, który potwierdzi zdobytą wcześniej wiedzę? Zapisz się na kurs UDT. Urząd Dozoru Technicznego to instytucja państwowa, która sprawuje nadzór nad urządzeniami objętymi dozorem technicznych. A jest ich bardzo dużo. Sprawdź, dlaczego warto mieć uprawnienia UDT i gdzie odbyć kurs, który przygotuje Cię do egzaminu.

Zdobądź nowe uprawnienia! Kursy UDT - czym są i dlaczego warto mieć uprawnienia UDT?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest Urząd Dozoru Technicznego oraz co wchodzi w zakres jego kompetencji?
  2. Urządzenia transportu bliskiego: rodzaje i kategorie
  3. Jak zdobyć uprawniania UDT? Jak wygląda egzamin i kto go przeprowadza?
  4. Urządzenia transportu bliskiego - kursy UDT w Warszawie i okolicy
  5. Polskie uprawnienia UDT a ich uznanie w krajach UE
  6. Gdzie zapisać się na szkolenie UDT w województwie mazowieckim?
  7. Jakie szkolenia UDT oferuje PROFIL SZKOLENIA?
  8. Zapisz się na kurs UDT organizowany w Warszawie

Czym jest Urząd Dozoru Technicznego oraz co wchodzi w zakres jego kompetencji?

Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją państwową. Komórka UDT została powołana, by sprawować nadzór nad bezpieczeństwem w czasie obsługi wszystkich urządzeń oraz wykorzystywanych instalacji technicznych. Ponadto Urząd Dozoru Technicznego ma uprawnienia, które umożliwiają wykonywanie ekspertyz maszyn i urządzeń, które pod niego podlegają. Zakres obowiązków UDT określa artykuł 37 ustawy o dozorze technicznym. 

Do kompetencji tej komórki zalicza się między innymi:

Urządzenia transportu bliskiego: rodzaje i kategorie

Urząd Dozoru Technicznego sprawuje nadzór nad Urządzeniami Transportu Bliskiego, czyli UTB. Pod tą nazwą kryją się urządzenia, które są wykorzystywane w branży budowlanej, w zakładach produkcyjnych oraz w magazynach. Do najbardziej popularnych urządzeń UTB zaliczamy:

Jak zdobyć uprawniania UDT? Jak wygląda egzamin i kto go przeprowadza?

Zdobycie uprawnień z zakresu UDT jest możliwe w placówkach, które organizują takie kursy. Każde zaświadczenie UDT, które potwierdza posiadanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu obsługi i konserwacji maszyn podlegających pod tę instytucję jest przyznawane na podstawie ustawy o dozorze technicznym z 21 grudnia 2000 roku. Ponadto powinny być one zgodne również z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 18 lipca 2001 roku, które określa sposób sprawdzania kwalifikacji, które są niezbędne do konserwacji i obsługi urządzeń oraz maszyn technicznych.

Aby zdobyć zaświadczenie kwalifikacyjne UDT, należy przystąpić do egzaminu państwowego. Od 2020 roku została wprowadzona opłata za weryfikację kwalifikacji, która obecnie wynosi 184,43 zł. Następnie należy złożyć odpowiedni wniosek o sprawdzenie kwalifikacji zawodowych podczas konserwacji i obsługi urządzeń technicznych. W czasie egzaminu członkowie komisji sprawdzają wiedzę teoretyczną i praktyczną każdego egzaminowanego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku uprawnienia są wysyłane pocztą na adres, który został umieszczony we wniosku. 

Uprawnienia UDT są wydawane w formie plastikowej karty. Są na niej umieszczone informacje, które potwierdzają zdobycie licencji. 

Urządzenia transportu bliskiego - kursy UDT w Warszawie i okolicy

Decydując się na udział w kursie UDT oraz potwierdzenie zdobytych uprawnień w czasie egzaminu, warto wybrać najlepszą firmę szkoleniową w Warszawie. Nie wszystkie ośrodki szkoleniowe organizują kursy kompleksowo. A taka forma zmniejsza do minimum poświęcenie kursantów. Warto zatem wybrać placówkę, która:

To właśnie powyższe kwestie mają kluczowy wpływ na stuprocentowe zadowolenie kursantów. Jeśli chcesz dołączyć właśnie do takiego grona, dobrze przemyśl wybór placówki, dzięki której potwierdzisz swoje umiejętności w kursie UDT lub je zdobędziesz.

Polskie uprawnienia UDT a ich uznanie w krajach UE

Jeśli po udziale w kursie UDT oraz zdobyciu zaświadczenia, które potwierdzi Twoje umiejętności, chcesz wyjechać poza granice Polski, dokładnie sprawdź, czy w danym państwie Twoje kwalifikacje będą respektowane. Na terenie krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu, Szwajcarii oraz Islandii prawo nie zostało ujednolicone. Dokładne wymagania poszczególnych państw zostały opisane w dyrektywnie 2005/36/WE z 7 września 2005 roku, która szczegółowo opisuje podejście poszczególnych krajów do posiadania wykształcenia z określonych szkół, ukończenia kursów oraz dyplomów. 

Skutek owej dyrektywy jest taki, że nie w każdym państwie po zdobyciu nowych uprawnień i przetłumaczeniu ich można ruszyć od razu do pracy za granicę. Ostatecznie wiele zależy od samego pracodawcy, który może zaproponować dodatkowe szkolenie z wiedzy praktycznej lub skieruje Cię na dodatkowe szkolenie z BHP przed podpisaniem umowy o pracę. Uprawnienia UDT są brane pod uwagę w aspekcie czasu odbytych praktyk. Z tego powodu, wybierając się do pracy za granicę, warto wybrać placówkę, która proponuje kompletny program zarówno z wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej.

Pomimo tego, że w wielu europejskich krajach polskie uprawnienia mają bardzo podobny program, to jednak nie zawsze są one respektowane. Niestety, dotychczas nie pojawił się jeszcze dokument, który zobliguje kraje członkowskie do ujednolicenia przepisów.

Gdzie zapisać się na szkolenie UDT w województwie mazowieckim?

Wybór odpowiedniej placówki szkoleniowej to decyzja, która przekłada się na wynik z egzaminu i zdobycie uprawnień. Szukając ośrodka szkoleniowego w województwie mazowieckim, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem zmianą kwalifikacji zawodowych w branży szkoleniowej pojawiła się fala małych firm, które świadczą usługi o wątpliwej jakości. 

Decydując się na współpracę z konkretną placówką, warto zatem wziąć pod uwagę:

Jakie szkolenia UDT oferuje PROFIL SZKOLENIA?

Oferta naszej firmy jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku szkoleniowego. Obecnie w ramach szkoleń UDT oferujemy naukę w poniższych profesjach:

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby możemy zorganizować kurs UDT również na inne urządzenia.

Zapisz się na kurs UDT organizowany w Warszawie

Jeśli szukasz firmy szkoleniowej, która zapewni Ci odpowiednie warunki do pozyskania wiedzy z zakresu działania urządzeń wpisanych na listę Urzędu Dozoru Technicznego, to poznaj Profil Szkolenia. Od wielu lat z powodzeniem zajmujemy się organizacją kursów, szkoleń i egzaminów, by polski rynek pracy mógł płynnie ewoluować. Zapewniamy dostęp do nowoczesnych nośników danych, komunikatywnych i życzliwych wykładowców. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który spełnia wszystkie obowiązujące przepisy i umożliwia praktyczne zdobywanie wiedzy.

Profil Szkolenia to marka, która pomimo upływu czasu wciąż czerpie radość z organizowanych szkoleń. Nasze doświadczenie sprawia, że nauka jest przyjemna a zmiana kwalifikacji zawodowych płynna i bezstresowa. Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę!

Na zmianę zawodu zawsze jest dobry czas! Bez względu na to, czy szukasz nowego, dobrze płatnego zawodu, czy też profesji, która zapewni Ci przede wszystkim satysfakcjonujące zajęcie i przy okazji pozwoli zyskać dodatkowe środki do domowego budżetu, to możesz skorzystać z gotowych propozycji ośrodków szkoleniowych. Sprawdź, kiedy warto zmienić zawód lub uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Poznaj dobrze płatne zawody w Polsce i za granicą.

Nie każda profesja zapewnia stałą pracę i dobre zarobki. Poznaj dobrze płatne zawody — czy warto zmienić zawód w 2022 roku?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Dobrze płatne zawody w Polsce w 2022 r.
  2. Jakie kursy warto zrobić, aby łatwo znaleźć pracę w dobrze płatnym zawodzie?
  3. Jak szybko i sensownie zmienić zawód, aby nie żałować?
  4. Dobrze płatne zawody bez studiów. Brak wykształcenia nie oznacza braku szansy na dobrą pracę.
  5. Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów kurs UDT
  6. Zastanawiasz się nad zmianą zawodu? Skontaktuj się z nami!

Dobrze płatne zawody w Polsce w 2022 r.

Niezadowolenie z pracy w aspekcie finansowym często tworzy barierę i niechęć do wykonywania danej profesji. W końcu praca często jest tylko pośrednim czynnikiem, który otwiera drzwi do godnego życia i spełniania marzeń. Jeśli aspekt finansowy nie jest zadowalający, to prędzej lub później zamiast satysfakcji z wykonywanych czynności pojawi się frustracja. We współczesnym świecie zdobycie wykształcenia w konkretnym zawodzie nie jest w żaden sposób zobowiązujące. Wręcz przeciwnie. Inwestycja w siebie i zdobywanie kolejnych umiejętności zawodowych sprawiają, że otwiera się cały wachlarz możliwości. Oczywiście, pomimo tak rozległego rynku pracy w Polsce, nie każdy zawód jest dobrze płatny. Jednak wbrew pozorom można posiadać dobrze płatny zawód bez studiów lub dobrze płatny zawód bez matury. W tym przypadku jedno zupełnie nie jest zależne od drugiego. 

Obecnie do najbardziej dochodowych zawodów zliczamy te, które są uznawane za deficytowe. Z powodu braku pracowników w konkretnych sektorach, np. wśród operatorów maszyn budowlanych i specjalistycznych lub kierowców zawodowych płace w tych branżach wciąż rosną. Do dobrze płatnych zawodów zalicza się również te z digital marketingu, branży IT oraz logistyki i transportu.

Jakie kursy warto zrobić, aby łatwo znaleźć pracę w dobrze płatnym zawodzie?

Wybór kursu często jest kluczowy, ponieważ to programu w dużej mierze zależy to, czy osoba szkolona będzie mogła samodzielnie wykonywać konkretny zawód. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki program oferuje firma szkoleniowa i jaki tytuł można otrzymać po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu. Oczywiście w tym przypadku kluczowa jest również długość kursu. Udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych obliguje uczestników do udziału w zajęciach przez 10 lub 20 miesięcy. Alternatywą dla tego rozwiązania są szkolenia UDT, które często trwają 1-3 dni i po zaliczeniu egzaminu uprawniają kursanta do pracy w nowym zawodzie. Najczęściej braki w zawodach specjalistycznych są tak duże, że nowi kursanci już na etapie udziału w kursie UDT otrzymują propozycje pracy. A zatem szukając bardzo dobrze płatnego zawodu, warto wybrać jeden z tych, które są zaliczane obecnie do profesji deficytowych:

Jak szybko i sensownie zmienić zawód, aby nie żałować?

Inwestycja w nowy zawód powinna być poparta szczegółową analizą. Warto w tym celu wybrać się kilka razy do pobliskiego urzędu pracy oraz przejrzeć ogłoszenia o pracę ze swojego regionu w Internecie. Po dokonaniu takich obserwacji z pewnością bez większego trudu pojawi się odpowiedź na pytanie, jakie uprawnienia zagwarantują pracę w dobrze płatnym zawodzie fizycznym lub umysłowym. 

W ogłoszeniach o prace oprócz wstępnych warunków współpracy określane jest również wynagrodzenie. Już na tym etapie można wstępnie oszacować, na jaki zawód warto zmienić pracę, by lepiej zarabiać. Kwestie finansowe są niezwykle ważne i przekładają się na zaangażowanie pracownika w wykonywane czynności. Z tego powodu już na etapie planowania zmiany w kwalifikacjach warto wybrać taki zawód, który jest pożądany na rynku pracy i zapewni niezbędne środki do utrzymania gospodarstwa domowego.

Reagując na ewoluowanie rynku pracy i decydując się na udział w kursach weekendowych, które kończą się egzaminem, można bardzo szybko trafić do branży, która w danym momencie notuje największy deficyt pracowników. A pracodawca, który potrzebuje specjalistów deficytowych, zawsze płaci więcej.

Dobrze płatne zawody bez studiów. Brak wykształcenia nie oznacza braku szansy na dobrą pracę.

Rynek pracy oraz czynny udział w nim firm szkoleniowych to w zasadzie nierozłączne ogniwo. Oferty są przygotowywane w taki sposób, by były odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców. Jeśli uważasz, że zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych ma jakikolwiek związek z posiadaniem wykształcenia wyższego lub matury, to jesteś w błędzie. Udział w takich kursach może wziąć każdy, kto ma skończone 18 lat i otrzyma pozwolenie od lekarza medycyny pracy na wykonywanie konkretnego zawodu. Jeśli marzysz o zmianie pracy na taką, w której zarobisz więcej, po prostu skorzystaj z kursów UDT i zrób to! Zawsze masz szanse na dobrze płatny zawód po technikum, liceum lub po studiach. Najwięcej bowiem, zależy od Twojego zaangażowania i chęci uczenia się.

Kurs na ładowarki teleskopowe — najczęściej wybierany wśród kursantów kurs UDT

Wśród kursantów, którzy zdecydowali się poszerzać swoje kompetencje przez udział w kursach UDT w ostatnim czasie pojawił się mocno zauważalny trend. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kurs na ładowarki teleskopowe i oczywiście jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. W kilka dni, ponieważ kompletne szkolenie trwa 45 godzin, możesz zdobyć uprawnienia, które pozwolą Ci na operowanie ładowarką teleskopową. Średnie zarobki w tym zawodzie sięgają prawie 5 tys. zł. A już co drugi operator tej maszyny otrzymuje od 4 do 6 tys. zł miesięcznie. Natomiast poza granicami Polski, mając uprawnienia operatora ładowarki teleskopowej, można zarobić jeszcze więcej.

Zastanawiasz się nad zmianą zawodu? Skontaktuj się z nami!

Jeśli szukasz własnej drogi zawodowej, masz dość marazmu w obecnej pracy i w końcu chcesz mieć fajny zawód dobrze płatny, to skorzystaj z oferty naszej firmy szkoleniowej. Profil Szkolenia ma na swoim koncie setki zorganizowanych szkoleń, tysiące zadowolonych kursantów, którzy zdobyli uprawnienia i dziś robią, to, co daje im i satysfakcje i dobre zarobki. Skorzystaj z naszej wiedzy, 21-letniego doświadczenia i otwórz swoje drzwi do lepszej przyszłości

Jeśli potrzebujesz rozmowy z doradcą zawodowym lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Profil Szkolenia

Jeśli w 2022 roku planujesz zmianę kwalifikacji zawodowych, to koniecznie sprawdź, jakie kursy zawodowe są teraz na topie. Z pewnością oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych warto zwrócić uwagę na zawody, które wymagają uprawnień UDT. Poznaj zawody, które w nadchodzącym czasie nie tylko zapewnią Ci zatrudnienie, ale też zagwarantują satysfakcjonujące zarobki.

Zastanawiasz się nad zmianą zawodu i nie wiesz, co wybrać? Sprawdź, jakie kursy zawodowe warto robić w Polsce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Kursy zawodowe w Polsce, które warto zrobić? W jakie szkolenia najczęściej inwestują Polacy?
  2. Kwalifikacyjne kursy zawodowe. Czym są i dlaczego warto je mieć
  3. Przewaga kursów UDT nad innymi kursami dostępnymi na rynku
  4. Kursy zawodowe — ile kosztują?
  5. Kursy zawodowe - ile trwają i gdzie można je zrobić?
  6. Kursy zawodowe online — czy to możliwe?
  7. Kursy zawodowe a dobrze płatna praca za granicą. Czy warto inwestować w kursy zawodowe?

Kursy zawodowe w Polsce, które warto zrobić? W jakie szkolenia najczęściej inwestują Polacy?

Bez wątpienia zdobycie nowego zawodu powinno być poparte dokładną analizą rynku pracy. Są zawody wpisane na listę deficytowych, na które zapotrzebowanie wciąż rośnie. W 2022 roku podobnie jak w latach poprzednich brakuje operatorów maszyn budowlanych oraz specjalistów z wykształceniem technicznym. Jest to skutek wzmożonego zainteresowania branżą IT. Dużym zainteresowaniem wciąż cieszy się sektor digital marketingu oraz logistyki i księgowości. Jednak w porównaniu do zawodów technicznych są to profesje trochę mniej opłacalne. Jeśli w 2022 roku chcesz dobrze zarabiać w kraju lub poza jego granicami, to śmiało możesz wybrać zawód związany z obsługą maszyn specjalistycznych lub zdobyć uprawnienia z zakresu UDT.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe. Czym są i dlaczego warto je mieć

Kwalifikacyjne kursy zawodowe zostały stworzone z myślą o tych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie lub zmienić całkowicie swoje wykształcenie. Najczęściej pozaszkolna forma kształcenia ustawicznego trwa od 2 do 4 semestrów i umożliwia zdobycie uprawnień w jednym konkretnym zawodzie. Pomimo tego, że oferta KKZ jest skierowana do osób dorosłych, to nauka jest całkowicie bezpłatna i często odbywa się w systemie wieczorowym lub weekendowym. Z tego powodu można pogodzić naukę z pracą zawodową lub kończyć jednocześnie dodatkowy kierunek w ramach wybranego kwalifikacyjnego kursu zawodowego. 

Alternatywą dla kwalifikacyjnych kursów zawodowych są szkolenia i kursy UDT. Z tego względu, że trwają znacznie krócej, a uprawniają do pracy w wybranym zawodzie, kursanci częściej się na nie decydują.

Przewaga kursów UDT nad innymi kursami dostępnymi na rynku

Zaletą kursów UDT nad innymi formami nauki i zmiany kwalifikacji zawodowych jest ich czas trwania. W odróżnieniu od nauki w ramach KKZ, kursy UDT trwają kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, a nie kilkaset. Zajęcia są opracowane w taki sposób, by każdy kursant miał dostęp zarówno do wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Ponadto zdobycie uprawnień UDT upoważnia do wykonywania zawodów, które podlegają pod nadzór dozoru technicznego

W ramach kursów UDT można na przykład zdobyć uprawnienia na wózki widłowe, ładowarkę teleskopową, kosę spalinową lub pilarkę mechaniczną. Najczęściej są to kursy jednodniowe lub weekendowe i zawsze kończą się egzaminem, który uprawnia do wykonywania zawodu. To szybki i skuteczny sposób na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenia zarobków.

Kursy zawodowe — ile kosztują?

Cena za kurs zawodowy jest zależna w dużej mierze od tego, ile godzin obejmuje program. Za udział w kursie jednodniowym płaci się znacznie mniej niż w przypadku kursu 3-dniowego. Kwalifikacyjne kursy zawodowe, które trwają nawet do 4 semestrów i odbywają się np. w trybie weekendowym, najczęściej są bezpłatne. Jednak ze względu na czas trwania, są one rzadziej wybierane. Z punktu widzenia osoby, która chce uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe, korzystniejszą opcją jest zapłata za udział w kursie i zdobycie pożądanych uprawnień w bardzo krótkim czasie.

Szkolenia UDT nie są drogie. Do najpopularniejszych kursów można zaliczyć ten na operatora wózka podnośnikowego, który kosztuje ok. 650 zł. Natomiast kurs operatora żurawi przenośnych lub operatora ładowarki teleskopowej kosztuje tylko ok. 850 zł. A więc ceny za zdobycie nowych uprawnień są przystępne, a po odbyciu szkolenia można od razu podjąć pracę w wybranym zawodzie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kursy zawodowe - ile trwają i gdzie można je zrobić?

Kursy zawodowe są organizowane w dwóch formach: stacjonarnej i online. Szkolenia online można odbyć z dowolnego miejsca, jednak nie wszystkie kwalifikacje da się w ten sposób zdobyć. W przypadku kwalifikacyjnych kursów zawodowych lub szkoleń UDT dopuszcza się zdobycie wiedzy teoretycznej w formie zdalnej online.

Decydując się na skorzystanie z oferty konkretnej firmy szkoleniowej, warto wziąć pod uwagę jej opinię oraz liczbę kursantów. Są to ważna kwestie, które często dają pewność, że wybrany kurs został opracowany w ciekawej formie i zapewni zdobycie niezbędnej wiedzy do wykonywania zawodu. Wbrew pozorom firmy szkoleniowe organizują szkolenia zarówno w większych miastach takich jak Warszawa i Białystok oraz w mniejszych, np. w Suwałkach i w Łomży.

Oczywiście kursy UDT trwają znacznie krócej w porównaniu do kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Najkrótsze kursy odbywają się w całości jednego dnia.

Kursy zawodowe online — czy to możliwe?

Kursy zawodowe online to alternatywa dla zajęć, które odbywają się stacjonarnie. Czy to dobry sposób na zdobycie wiedzy? Oczywiście, że tak. W czasie zajęć prowadzonych online można poznać tajniki zawodu, które są niezbędne do jego wykonywania. Oczywiście w tej formie nie da się odbyć zajęć praktycznych. Jeśli kurs w programie ma także praktykę, to z pewnością trzeba się na nich stawić osobiście.

Do niewątpliwych zalet kursów online trzeba z pewnością zaliczyć możliwość pozyskiwania wiedzy z dowolnego miejscu oraz w najbardziej dogodnych godzinach. Wykłady oraz materiały pomocnicze znajdują się na platformie, która jest dostępna dla wszystkich, którzy dokonali opłaty za kurs.

Natomiast kursy stacjonarne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią personalne spotkania z wykładowcą oraz innymi kursantami. Ponadto są one dostępne niemal w każdym zawodzie i obejmują również zajęcia praktyczne, które stanowią prawdziwą kopalnię wiedzy i ułatwiają optymalne przygotowanie się do egzaminu.

Kursy zawodowe a dobrze płatna praca za granicą. Czy warto inwestować w kursy zawodowe?

Kursy zawodowe w obecnych czasach to szansa na dostosowanie się do potrzeb rynku, który dość szybko ewoluuje. Zdobycie nowych uprawnień w kursach UDT lub w kwalifikacyjnych kursach zawodowych w Warszawie, lub w innych miastach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W wielu branżach każdorazowa zmiana stanowiska jest związana z uzyskaniem kolejnych uprawnień. Ponadto kursy UDT, jak również kursy zawodowe online kończą się uzyskaniem certyfikatu, który potwierdza zdobycie uprawnień. Dokument można przetłumaczyć na dowolny język, co skutecznie pomoże zdobyć pracę marzeń poza granicami Polski. Większość zawodów specjalistycznych, które wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji u naszych zachodnich sąsiadów, jest dużo lepiej płatna, niż w Polsce. Warto zatem zastanowić się, jaki zawód wybrać, by pracować za lepsze wynagrodzenie. A w czasach szalejącej inflacji ma to ogromne znaczenie, by móc godnie żyć.

Kursy UDT znajdziesz w ofercie firmy szkoleniowej Profil Szkolenia. Organizujemy zajęcia i egzaminy, a każdy kursant otrzymuje od nas niezbędne wsparcie i pomoc bez względu na etap współpracy. Jeśli planujesz zdobyć nowe uprawnienia w 2022 roku w topowych zawodach, poznaj naszą ofertę.

Kwalifikacje zawodowe umożliwiają Ci zmianę zawodu. Dzięki nowym umiejętnościom z łatwością znajdziesz pracę w lepiej płatnym zawodzie. Zastanawiasz się co zrobić, by kurs na operatora koparki zaliczyć bez nadmiernego stresu? Jak dobrze przygotować się do egzaminu i pracy w nowym zawodzie? Jest na to tylko jedna metoda. Wystarczy, że skorzystasz z oferty profesjonalnego ośrodka szkoleniowego. Jeśli chcesz wiedzieć, po czym rozpoznać taką placówkę, zapoznaj się z treścią tego artykułu.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego. 6 wskazówek, aby nie zmarnować czasu i pieniędzy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Nie sugeruj się niską ceną
  2. Sprawdź opinie innych uczestników na temat danej firmy
  3. Dowiedz się, ilu przeszkolonych uczestników ma na swoim koncie dana firma
  4. Sprawdź, co konkretnie zawiera cena, czy nie ma w niej ukrytych dodatkowych kosztów
  5. Przeczytaj dokładnie regulamin kursu
  6. Sprawdź kalendarz szkoleń i egzaminów
  7. Sprawdź naszą ofertę szkoleń nie tylko na operatora koparki!

1. Nie sugeruj się niską ceną

Czy wybierając się na wakacje, decydujesz się na skorzystanie z hotelu lub pensjonatu, który proponuje najniższą cenę? Czy ważniejsza jest jakość świadczonych usług? Gdy chcesz kupić nowe buty, wybierasz najtańszy model? Z pewnością zależy Ci na tym, by były one solidnie wykonane i wygodne. Z takich samych powodów nie warto decydować się na zakup najtańszych usług, odzieży oraz żywności. Cena jest wyznacznikiem jakości i zawsze nim będzie. Za profesjonalizm, wiedze, ogromne doświadczenie oraz komfort psychiczny w czasie zdobywania uprawnień i kwalifikacji zawodowych po prostu warto zapłacić więcej. Z naszą firmą otrzymasz dostęp do wielu bezpłatnych materiałów, nauczysz się operować nowoczesnym sprzętem, który spełnia wszelkie standardy i normy. W ten sposób lepiej przygotujesz się do pracy w nowym zawodzie. Inwestując w siebie, nie warto szukać oszczędności! Selekcja placówek na podstawie ceny kursów nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów!

2. Sprawdź opinie innych uczestników na temat danej firmy

Profesjonalne placówki szkoleniowe to firmy, które świadczą swoje usługi na lokalnym lub ogólnopolskim rynku już od wielu lat. Dzięki temu mogą pochwalić się świetną opinią wśród kursantów, którzy zdecydowali się na współpracę z danym ośrodkiem. Sprawdź, co o wybranej przez Ciebie placówce szkoleniowej myślą Twoi znajomi. Możesz również sprawdzić, ile gwiazdek wybrana placówka ma w opiniach Google lub na platformach społecznościowych typu Facebook. We współczesnym świecie w Internecie nie da się ukryć niewygodnych faktów i opinii niezadowolonych kursantów. Z łatwością poznasz opinie innych kursantów o instruktorach w ośrodkach szkoleniowych. W gronie Twoich znajomych lub w rodzinie bez wątpienia są osoby, które już korzystały z naszych usług. 

Wybierz placówkę z najlepszą opinią kursantów. To jedyny, wymierny sposób, by wybrać placówkę z prawdziwego zdarzenia! W końcu zadowolony klient zawsze jest najlepszą reklamą!

3. Dowiedz się, ilu przeszkolonych uczestników ma na swoim koncie dana firma

Dostęp do wiedzy zgodnie z przesłaniem w trzeciej wskazówce nie powinien Ci zająć wiele czasu. Wystarczy, że mając dostęp do Internetu, odwiedzisz strony internetowe firm szkoleniowych, który zwróciły Twoją uwagę. Profesjonalne ośrodki szkoleniowe często publikują to w statystykach na swoich stronach internetowych lub w mediach społecznościowych. Nic dziwnego! W końcu z punktu widzenia kursanta ta informacja ma ogromną moc. Jeśli w wybranej przez Ciebie placówce w szkoleniach uczestniczyło już kilka tysięcy osób, to z pewnością jest to oferta, z której warto skorzystać. Warto wziąć także pod uwagę liczbę kursantów, którzy ponownie zdecydowali się zaufać tej samej placówce.

4. Sprawdź, co konkretnie zawiera cena, czy nie ma w niej ukrytych dodatkowych kosztów

Placówki szkoleniowe, często, aby przekonać do siebie kursantów, reklamują się znacznie niższą ceną za poszczególne kursy w porównaniu do konkurencji. W praktyce często okazuje się, że podawana cena nie jest kompletna. W cenę każdego kursu, który podwyższa kwalifikacje zawodowe, zawsze powinno się wliczyć także koszt badań lekarskich, które są obowiązkowe oraz egzaminu końcowego. Jeśli znajdziesz ofertę z bardzo niską ceną, zapytaj organizatorów, co wchodzi w jej skład. Często niczego nieświadomi kursanci, dowiadują się w czasie pierwszego spotkania o tym, że będą musieli ponieść koszty dodatkowe. Rzetelne firmy szkoleniowe nie wprowadzają swoich klientów w błąd. Współpraca na każdym poziomie powinna być zatem przejrzysta i klarowna dla dwóch stron.

5. Przeczytaj dokładnie regulamin kursu

Regulamin to obowiązkowy dokument każdej placówki szkoleniowej oraz każdej firmy, która świadczy jakiekolwiek usługi. Konsument ma prawo znać kolejność zdarzeń w czasie konkretnych sytuacji losowych. Dlatego, regulamin placówki szkoleniowej powinien zawsze być ogólnodostępny, a pracownicy powinni zachęcać kursantów do bezwzględnego zapoznania się z jego treścią. W ten sposób można uniknąć rozczarowania i wielu przykrych sytuacji zarówno z punktu widzenia ośrodka szkoleniowego, jak i kursanta.

6. Sprawdź kalendarz szkoleń i egzaminów

Jeśli oferta konkretnej placówki szkoleniowej Cię zainteresowała oraz masz pewność, że opinie innych kursantów są pozytywne, zapoznaj się z kalendarzem szkoleń. Tę zakładkę najczęściej możesz znaleźć w na stronie internetowej. Profesjonalne placówki udostępniają taką wiedzę swoim kursantom, ponieważ ułatwia to komunikację pomiędzy dwoma stronami. Kursanci, znając częstotliwość prowadzonych szkoleń, mogą lepiej dopasować termin szkolenia do indywidualnych potrzeb. 

Ponadto ogólnodostępny kalendarz szkoleń i egzaminów to idealne świadectwo prężnego rozwoju firmy szkoleniowej. Jeśli kursy są organizowane ze stałą częstotliwością, to oznacza to, że zainteresowanie ofertą utrzymuje się na podobnym poziomie bez względu na okoliczności.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń nie tylko na operatora koparki!

Profil Szkolenia to miejsce, w którym bez obaw i dodatkowego stresu zdobędziesz wymarzony zawód. Dzięki szerokiej ofercie kursów zawodowych oraz możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji w wybranych wcześniej profesji budujemy długofalowe relacje ze swoimi kursantami. Jeśli cenisz profesjonalizm, zależy Ci na konkurencyjnych cenach oraz dostępu do nowoczesnych maszyn i świetnie wyposażonych sal wykładowych, bez obaw możesz wybrać właśnie nasz ośrodek szkoleniowy. 

Jeśli chcesz znaleźć zawód, który sprawi, że w końcu pokochasz to, co lubisz. A do tego bez trudu znajdziesz pracodawcę, który zatrudni Cię po zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych, wybierz Profil Szkolenia. Z nami droga do spełniania marzeń w kwestii aktywności zawodowej jest krótka, ale wypełniona po brzegi fachową wiedzą! Poznaj naszą ofertę i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy szkoleniowej ma wiele zalet. Podjęcie właściwej decyzji już na tym etapie z pewnością sprawi, że szybciej przyswoisz wiedzę w czasie kursu na koparkę. W jaki sposób podjąć decyzję? Na co warto zwrócić uwagę, by dobrze zainwestować pieniądze? Oto 7 powodów, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji. Po zapoznaniu się z tym artykułem wszystkie wątpliwości znikną!

Wybierz profesjonalny kurs operatora koparki. Oto 7 powodów, dla których warto wybrać Profil Szkolenia. Poznaj je i podejmij właściwą decyzję!

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania nie tylko w kursie na operatora koparki
  2. Kurs operatora koparki? Załatwiamy za Ciebie wszystkie niezbędne formalności 
  3. Dostaniesz opiekę osobistego asystenta w czasie zdobywania uprawnień na operatora koparki
  4. Kurs na koparkę? Wybierz ośrodek z nowymi maszynami!
  5. Zapewniamy obecność instruktora na egzaminie na operatora koparki
  6. Dostaniesz dostęp online do platformy e-learningowe przez cały czas trwania kursu na operatora koparki
  7. Zdasz egzamin na operatora koparki bez stresu

#1 Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania nie tylko w kursie na operatora koparki

Do naszego biura często trafiają ludzie, którzy chcą rozpocząć pracę w lepiej płatnym zawodzie, ale nie mają środków na sfinansowanie szkolenia. Profil Szkolenia to miejsce, w którym chętnie pomagamy naszym kursantom uzyskać środki w postaci dofinansowania z projektów unijnych lub samorządowych, by ich marzenia się spełniły. Już dziś i Ty możesz dołączyć do naszego grona. Formalności nie trwają długo, a Twój osobisty asystent z pewnością sprawi, że nie przysporzą Ci one dużo kłopotów. Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce oraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki nam skorzystasz z dofinansowania, które może pokryć nawet w 100 procentach wartość kursu na operatora koparki. 

#2 Kurs operatora koparki? Załatwiamy za Ciebie wszystkie niezbędne formalności 

Decydując się współpracę z naszym ośrodkiem szkoleniowym, oprócz możliwości skorzystania z dofinansowania, które pokryje w całości zdobycie nowych uprawnień zawodowych, otrzymasz jeszcze mnóstwo korzyści. Profil Szkolenia to firma, która skompletuje za Ciebie wszystkie niezbędne dokumenty. Wypełnimy wnioski, dołączymy dostarczone przez Ciebie załączniki i będziemy nadzorować Twój udział w kursie na operatora koparki lub koparko-ładowarki. 

Wybierając nasz ośrodek szkoleniowy, unikniesz czekania w kolejkach do lekarza. Niezbędne badania odbywają się w naszych placówkach. Kursanci są badani w bardzo dobrych warunkach i w dogodnych godzinach. Ceny pojedynczych usług są wyszczególnione, a współpraca z firmą szkoleniową Profil Szkolenia jest zawsze klarowna.

#3 Dostaniesz opiekę osobistego asystenta w czasie zdobywania uprawnień na operatora koparki

Nasi kursanci otrzymują wsparcie instruktorów i szkoleniowców na każdym etapie trwania kursu. Ze swojej strony dbamy również o to, by Twoje wątpliwości i pytania nie zostawały zbyt długo bez odpowiedzi. Wprowadziliśmy wsparcie indywidualne w postaci asystentów, którzy pod swoje skrzydła biorą małe grupy kursantów. W ten sposób mamy realny wpływ na Twój komfort psychiczny w czasie trwania kursu na operatora koparki. Zdobycie uprawnień, w zależności od wariantu i kursu, może trwać nawet kilka tygodni. Dzięki indywidualnej współpracy z naszym asystentem na każdym etapie kursu masz dostęp do rzetelnych informacji. A my, jako ośrodek szkoleniowy, możemy spełniać indywidualne potrzeby swoich kursantów.

#4 Kurs na koparkę? Wybierz ośrodek z nowymi maszynami!

Jedną z najbardziej cenionych zalet przez uczestników szkoleń z firmą Profil Szkolenia jest nowoczesny park maszynowy, który w całości oddajemy do dyspozycji naszych kursantów. Nowe i sprawne maszyny gwarantują zdobycie odpowiedniej wiedzy w czasie zajęć praktycznych. Podczas kolejnych lekcji nasi kursanci uczą się obsługi sprzętu, na takich maszynach, na których po uzyskaniu uprawnień faktycznie będą pracowali. Wykorzystywanie w czasie nauki starych lub niesprawnych maszyn, z pewnością nie dodaje przyszłym operatorom odwagi niezbędnej do pracy w zawodzie. Tylko zajęcia, które realnie uczą oswojenia się z maszyną, jej wielkością oraz wyposażeniem są wartościowe i przekładają się na jakość świadczonych usług zaraz po zdobyciu tytułu operatora.

#5 Zapewniamy obecność instruktora na egzaminie na operatora koparki

Abyś w czasie egzaminu czuł się pewnie, gwarantujemy Ci obecność Twojego instruktora w czasie egzaminu przed członkami komisji egzaminacyjnej. Nasi kursanci mogą czuć się „na luzie” zarówno w czasie kursu, jak i egzaminu. Dbamy o komfort psychiczny i minimalizujemy poziom stresu naszych kursantów. Dzięki temu Profil Szkolenia to placówka, która ma bardzo wysoki wskaźnik zdawalności egzaminów między innymi w kursach na operatorów maszyn ziemnych.

#6 Dostaniesz dostęp online do platformy e-learningowe przez cały czas trwania kursu na operatora koparki

Współczesne placówki szkoleniowe powinny zapewniać swoim kursantom dostęp do wiedzy przy użyciu nowoczesnej technologii. W naszej firmie już od dawna każdy kursant, bez względu na specjalizację, którą wybrał, ma dostęp do platformy e-learningowej. Oczywiście nauka z wykorzystanie platformy odbywa się równolegle z trwającym kursem. Dostęp do niej jest całkowicie bezpłatny. Dzięki takim rozwiązaniom nasi kursanci mogą się uczyć, gdzie chcą i kiedy chcą. A wszystko po to, by dobrze przygotować się do egzaminu i zdobyć wymarzone uprawnienia.

#7 Zdasz egzamin na operatora koparki bez stresu

Każdy, kto bierze udział, w naszych szkoleniach, także tych, które umożliwiają zdobycie uprawnień na operatora koparki, otrzymuje dostęp do bazy z pytaniami egzaminacyjnymi. To prawdziwy krok milowy, ponieważ wybierając ośrodek szkoleniowy Profil Szkolenia, możesz skorzystać z kilku sposobów zdobywania wiedzy. Tylko po połączeniu wszystkich metod, jesteś w stanie przyswoić maksymalnie dużo wiedzy technicznej i świetnie przygotować się nie tylko do bezstresowego egzaminu, ale również do wdrożenia się w struktury zawodowe wybranej profesji.

Gwarantujemy satysfakcję a w razie niespełnienia twoich oczekiwań zwrócimy ci poniesione koszty za kurs na operatora koparki

Profil Szkolenia to marka, która świadczy usługi na polskim rynku szkoleniowym już od 21 lat. Ogromne doświadczenie i tysiące zadowolonych kursantów dają nam pewność, że wiemy, jak profesjonalnie i skutecznie pomóc kolejnym pokoleniom w zdobyciu pracy marzeń. Jeśli zdecydujesz się na kurs operatora koparki, prawa jazdy lub inny, który jest dostępny w naszej ofercie, a my nie sprostamy Twoim oczekiwaniom, gwarantujemy Ci zwrot poniesionych kosztów.

Postaw na profesjonalizm i bez stresu uzyskaj nowe kwalifikacje zawodowe. Z firmą Profil Szkolenia optymalnie skrócisz swoją drogę do awansu, własnego biznesu lub lepszej pracy na etacie. Skontaktuj się z nami. Wyspecjalizowani eksperci pomogą Ci wybrać nową specjalizację, która odmieni Twoje życie! 

Współpraca z profesjonalnym ośrodkiem szkoleniowym to gwarancja, że Twoje przygotowanie do egzaminu będzie optymalne. Postaw na doświadczonych wykładowców, którzy przekażą Ci kompletną wiedzę. Praca w tym zawodzie wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim fachowej wiedzy specjalistycznej. Sprawdź, co trzeba wiedzieć, by zaliczyć praktyczny i teoretyczny egzamin na operatora koparki.

Przygotuj się do egzaminu na operatora koparki. Przebieg, na czym polega i jak się przygotować? Ta wiedza przyda Ci się w czasie egzaminu!

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Podstawa prawna przeprowadzenia egzaminu na operatora koparki na podstawie ustawy, rozporządzenia i regulaminu IMBIGS
  2. Jak wygląda egzamin na operatora koparki?
  3. Przebieg egzaminu na operatora koparki krok po kroku
  4. Operator koparek — przykładowe pytania na egzaminie
  5. Możliwość zdania egzaminu na operatora koparki w innym ośrodku lub dopuszczalne poprawki
  6. Co, jeśli nie zaliczysz egzaminu na operatora koparki? Sprawdź, czy masz możliwość poprawki
  7. Operator koparki: egzamin, odbiór uprawnień i wzory dokumentów niezbędnych do Twojej nowej pracy
  8. Chcesz zdać egzamin na operatora koparki? Postaw na współpracę z profesjonalną firmą szkoleniową!

Podstawa prawna przeprowadzenia egzaminu na operatora koparki na podstawie ustawy, rozporządzenia i regulaminu IMBIGS

Egzaminy na operatora koparek odbywają się na podstawie § 23 i § 26 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych robót ziemnych, budowlanych i drogowych. 

Regulamin Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego jest zgodny z powyższym dokumentem. I to właśnie na tej podstawie odbywają się egzaminy na operatora koparki.

Jak wygląda egzamin na operatora koparki?

Aby przystąpić do egzaminu na operatora koparki, najpierw musisz ukończyć kurs. Po zapoznaniu się z wiedzą teoretyczną i zaliczeniu zajęć praktycznych firma szkoleniowa określi termin egzaminu. Najczęściej komisja egzaminacyjna zbiera się w placówce szkoleniowej. Dyrektor instytutu powołuje jej członków. Za ogólną organizację egzaminu odpowiada firma szkoleniowa. Najpierw kursanci przystępują do egzaminu praktycznego. Następnie odbywa się egzamin teoretyczny przed członkami komisji egzaminacyjnej. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego na egzaminie praktycznym i teoretycznym komisja sporządza protokół, który potwierdza zdobycie nowych uprawnień przez kursantów oraz wydaje komplet dokumentów, które potwierdzają zdobyte kwalifikacje. 

Na koniec, protokół przygotowany przez komisję egzaminacyjną zostaje przekazany do Rejestru Operatorów IMBIGS.

Każdy kursant jest zobligowany w czasie egzaminu do posiadania:

Przebieg egzaminu na operatora koparki krok po kroku

Egzamin na operatora koparki składa się z dwóch części. Najpierw osoby, które wzięły udział w kursie, przystępują do egzaminu praktycznego. Składa się on z części obsługowej, która obliguje kursantów do wylosowania dwóch zadań z zakresu obsługi maszyny w czasie transportu lub w czasie pracy codziennej. Kolejna część egzaminu praktycznego określana jest jako część produkcyjno-technologiczna, która polega na wykonaniu wylosowanych wcześniej zadań. 

Każdy, kto uzyska pozytywny wynik z egzaminu praktycznego, przechodzi automatycznie do części drugiej teoretycznej. W tym przypadku osoby, które przystępują do egzaminu, są zobligowane do udzielenia odpowiedzi na 6 pytań zadanych losowo przez członków komisji egzaminacyjnej. Pierwsze dwa pytania dotyczą tylko i wyłącznie modułu bezpieczeństwa i higieny pracy. Po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi kursant otrzymuje kolejne 4 pytania. 

Aby otrzymać pozytywny wynik egzaminu, należy udzielić prawidłowej odpowiedzi łącznie na co najmniej na 4 pytania.

Operator koparek — przykładowe pytania na egzaminie

Zastanawiasz się, o co mogą Cię zapytać członkowie komisji egzaminacyjnej? Pytania egzaminatorów z pewnością nie wykroczą poza informacje, które zostały przedstawione przez wykładowców w ramach zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych. Do pytań, na które z pewnością warto znać odpowiedzi, z pewnością można zaliczyć te o zmiennik momentu, układy hydrauliczne lub napięcie krokowe. Często egzaminatorzy pytają także o to, ile wynosi minimalna odległość od linii energetycznych oraz przewodów umieszczonych w ziemi. Warto również znać przepisy o ruchu drogowym, które są kluczowe w czasie przewożenia maszyny, rodzaje zaworów oraz działanie mechanizmu różnicowego. 

Możliwość zdania egzaminu na operatora koparki w innym ośrodku lub dopuszczalne poprawki

Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu na operatora koparki w innym ośrodku szkoleniowym po uzyskaniu negatywnego wyniku w czasie pierwszego podejścia. Każdy kursant ma na to 12 miesięcy. W tym czasie wystarczy skompletować dokumenty, które potwierdzą udział w kursie. Nowy ośrodek wskaże datę najbliższego egzaminu. Po 12 miesiącach kurs należy wykonać powtórnie w całości.

Co, jeśli nie zaliczysz egzaminu na operatora koparki? Sprawdź, czy masz możliwość poprawki.

Jeśli w czasie egzaminu praktycznego otrzymasz wynik negatywny, to nie możesz wziąć udziału w egzaminie teoretycznym. Konieczne jest powtórzenie egzaminu. Z egzaminu teoretycznego również można otrzymać wynik negatywny. Jednak na szczęście w takiej sytuacji nie trzeba przystępować ponownie do całego kursu. Wystarczy uiścić opłatę egzaminacyjną i przystąpić do kolejnego egzaminu. Co ważne, kurs jest ważny przez 12 miesięcy. Po tym czasie należy go zrealizować ponownie, by uzyskać uprawnienia operatora koparki.

Operator koparki: egzamin, odbiór uprawnień i wzory dokumentów niezbędnych do Twojej nowej pracy

Egzamin jest obowiązkowy dla każdego, kto chce uzyskać uprawnienia do pracy maszynami ziemnymi. Komisja egzaminacyjna ma 30 dni na przygotowanie uprawnień i dostarczenie do ośrodka szkoleniowego książek operatora i świadectwa ukończenia kursu (wzór tego dokumentu znajdziesz tutaj). Te dokumenty są niezbędne do pracy w zawodzie operatora koparki.

Wszystkie nowe wzory dokumentów znajdziesz na stronie Profil Szkolenia. Aktualna książka operatora swoim wyglądem przypomina dowód osobisty. Oprócz danych personalnych zawiera numer uprawnień wraz z datą ich zdobycia oraz klasyfikację maszyn, które operator może obsługiwać.

Chcesz zdać egzamin na operatora koparki? Postaw na współpracę z profesjonalną firmą szkoleniową!

Jeżeli szukasz firmy szkoleniowej, która w sposób optymalny przygotuje Cię do egzaminu na operatora koparki, to koniecznie zajrzyj na stronę Profil Szkolenia. Dysponujemy profesjonalną kadrą szkoleniowców, którzy przygotują Cię do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Postaw na nasze doświadczenie oraz szeroką dostępność kursów w większych miastach w Polsce, w których realizujemy szkolenia. 

Zmień swoje życie i przystąp do kursu na operatora koparki. Przygotujesz się do egzaminu i zdobędziesz kwalifikacje zawodowe, które zapewnią Ci stałą pracę w zawodzie, który od kilku lat jest uważany jako jeden z wielu deficytowych profesji. 

Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe, by pracować w zawodzie operatora koparki? Po tym kursie zaczniesz zarabiać dużo więcej! Uprawnienia na koparki możesz zdobyć w czasie kursu w dogodnym dla Ciebie terminie. Kursy są organizowane przez placówki szkoleniowe. Jeśli chcesz odmienić swoje życie, uzyskując stabilizację finansową i zdobyć pewną pracę, poznaj szczegóły kursu na koparkę. 

Sprawdź, kurs na koparkę od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zostać operatorem koparki, opisujemy w tym kompendium.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Kurs na koparki — czy warto?
  2. Kurs operatora koparki — czy jest trudny?
  3. Kurs na koparki. Czy wiesz, od czego zacząć zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych?
  4. Czy wiesz, jak zdobyć uprawnienia na koparkę? 
  5. Kurs operatora koparki. Poznaj wymagania firm szkoleniowych
  6. Przebieg kurs operatora koparki. Poznaj go bliżej
  7. Sprawdź, ile kosztuje kurs na koparki?
  8. Ile trwa kurs na koparkę? Sprawdź, ile czasu potrzeba na zdobycie uprawnień.
  9. Kurs operatora koparki — średnie ceny w woj. mazowieckim
  10. Kurs na koparkę w Warszawie i okolicach — gdzie zrobić kurs? 

Kurs na koparki — czy warto?

Zmiana kwalifikacji zawodowych lub zdobycie dodatkowych uprawnień może sprawić, że staniesz się pożądanym pracownikiem wśród potencjalnych pracodawców. Decydując się na pracę w zawodach deficytowych, zwiększasz swoje szanse na współprace z firmą, która docenia swoich pracowników i należycie o nich dba. Kurs na koparki umożliwia zarówno pracę na etacie, jak i świadczenie usług w ramach własnej działalności gospodarczej. Ponadto jest to zawód, który pozwala wygenerować zysk na poziomie średnich zarobków krajowych. Dzięki takiej pracy możesz zaspokoić potrzeby swojej rodziny i nie przejmować się o utratę źródła utrzymania z powodu redukcji etatów. A zatem nie zastanawiaj się dłużej, czy warto zdobyć uprawnienia na koparki, tylko zapisz się na kurs w profesjonalnej firmie szkoleniowej.

Kurs operatora koparki — czy jest trudny?

Kurs na koparkę składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Zajęcia kończą się egzaminem, który potwierdzi Twoją wiedzę zarówno w teorii, jak i w praktyce. Wykładowcy w czasie zajęć przekażą Ci wiedzę z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, poznasz również budowę maszyny, funkcje poszczególnych mechanizmów oraz nauczysz się obsługiwać koparkę. Placówki szkoleniowe przygotowują kurs w taki sposób, by przeciętny kursant nie miał problemu z przyswojeniem wiedzy i z łatwością zaliczył egzamin końcowy. 

Kurs na koparki. Czy wiesz, od czego zacząć zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, obecnie operatorów maszyn ziemnych obowiązują dwie klasy świadectw: klasa I i klasa III. 

Do maszyn obsługiwanych w ramach klasy III zaliczamy:

Do maszyn obsługiwanych w ramach klasy I zaliczamy:

Aby zdobyć uprawnienia, które upoważniają do obsługi maszyn ziemnych z klasy I, należy zdobyć najpierw uprawnienia na maszyny zakwalifikowane do klasy III. Dwa kursy można zaliczyć podczas jednego, poszerzonego szkolenia.

Czy wiesz, jak zdobyć uprawnienia na koparkę? 

Aby zdobyć uprawnienia na koparkę, wystarczy ukończyć 18 lat i mieć prawo jazdy kategorii B. Ważne jest również ukończenie co najmniej szkoły podstawowej. Jeśli zdecydujesz się na pozyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, znajdź placówkę szkoleniową, która będzie spełniała Twoje indywidualne oczekiwania i potrzeby. Następnie będziesz zobligowany do wzięcia udziału w badaniu lekarskim, które wykluczy przeciwskazania do pracy w zawodzie operatora koparki. Ten dokument daje Ci zielone światło na udział w kursie. Po odbyciu kursu weźmiesz udział w egzaminie, który składa się z dwóch części. Najpierw każdy kursant zalicza egzamin praktyczny, a następnie teoretyczny

Aby przystąpić do egzaminu, konieczne jest posiadanie:

Kurs operatora koparki. Poznaj wymagania firm szkoleniowych.

Ośrodki szkolenia zawodowego, które organizują kursy i umożliwiają zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, selekcjonują przyszłych kursantów według obowiązującego prawa. 

Każdy, kto chce wziąć udział w kursie na koparkę, powinien mieć ukończone 18 lat. Konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Co ważne, nie musisz ukończyć studiów o konkretnym kierunku. Aby zapisać się na kurs, wystarczy mieć wykształcenie podstawowe. Po otrzymaniu pozytywnej opinii lekarza, przyszły kursant może rozpocząć przygotowania z zakresu nauki do nowego zawodu

Przebieg kurs operatora koparki. Poznaj go bliżej.

Kurs na koparkę jest złożony z części teoretycznej i praktycznej. Zaliczenie zarówno pierwszej, jak i drugiej jest obowiązkowe, by przystąpić do egzaminów i uzyskać tytuł operatora koparki.

W pierwszej części kursanci zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz użytkowania i obsługi maszyny. Nauka obejmuje również wiedzę specjalistą z zakresu budowy i obsługi koparki. Zajęcia praktyczne powinny być realizowane częściowo w trybie indywidualnym. W ten sposób każdy kursant ma możliwość zdobycia odpowiednich umiejętności z zakresu obsługi maszyny.

Sprawdź, ile kosztuje kurs na koparki?

Nie wiesz, ile kosztuje kurs na koparkę? Cena w różnych regionach może się trochę od siebie różnić. Na cenę kursu operatora koparki ma bowiem wpływ ilość elementów, które ona obejmuje. Kompleksowa usługa szkoleniowa zawiera koszt badań lekarskich, egzaminy państwowego, książeczki operatora oraz świadectwa. Ostatecznie na koszt zdobycia uprawnień ma wpływ także rodzaj kursu. Inna cena dotyczy szkoleń z zakresu obsługi maszyn z klasy I, a inna dla klasy III. Taki kurs operatora koparki klasy III najczęściej kosztuje ok. 1800-2000 zł. Za naukę w ramach kursu klasy I, jeśli nie posiada się uprawnień właściwych dla klasy III, zapłacić trzeba ok. 2800 zł.

Ile trwa kurs na koparkę? Sprawdź, ile czasu potrzeba na zdobycie uprawnień.

W zależności od tego, którą placówkę szkoleniową wybierzesz i na jaki dokładnie kurs się zdecydujesz, czas trwania szkolenia może być nieco dłuższy. Decydując się na zdobycie uprawnień w ramach kursu na koparki, kursant jest zobligowany do wzięcia udziału w ok. 50 godzinach teoretycznych i ok. 80 godzinach praktycznych. Jeśli zdecydujesz się na wzięcie udziału w kursie łączonym, który w przyszłości umożliwi Ci operowanie ładowarką, koparką i ładowarko-koparką, wówczas liczba godzin teoretycznych i praktycznych w kursie nieco się wydłuży. 

Zajęcia mogą być zorganizowane w ramach indywidualnego szkolenia lub w kilkuosobowych grupach. W wyznaczonych godzinach kursant powinien wyszkolić swoje umiejętności zarówno z zakresu wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej nauki jazdy i obsługi maszyny.

Firmy szkoleniowe organizują kursy zarówno weekendowe, jak i wieczorowe. Możesz skorzystać również z tak zwanych wczasokursów. Bez trudu dopasujesz godziny nauki do swoich możliwości.

Kurs operatora koparki — średnie ceny w woj. mazowieckim

Średnie ceny w województwie mazowieckim za udział w kursie na operatora koparki wynoszą ok. 1500 zł. Są placówki, które oferują je nieco taniej, np. znana i ceniona firma szkoleniowa Profil Szkolenia. W ramach współpracy z naszą placówką możesz wykonać szkolenie w kilku miastach w Polsce. Przystępna cena oraz dogodne godziny wykładów i zajęć praktycznych pozytywnie wpływają na nastawienie kursantów w czasie zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych, które otworzą przed nimi zupełnie nowe możliwości.

Kurs na koparkę w Warszawie i okolicach — gdzie zrobić kurs? 

Każdy kurs zorganizowany przez profesjonalną firmę szkoleniową jest zakończony egzaminem przed komisją egzaminacyjną. Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w ciągu 30 dni przesyła do ośrodka szkoleniowego przygotowane świadectwo oraz nową książeczkę operatora

Pamiętaj, że jeśli w ramach kursu poszerzasz swoje kwalifikacje, również otrzymasz nową książeczkę operatora, ponieważ jest ona wydawana każdorazowo po zdanym egzaminie.

Współpracując z legalnie działającą firmą, taką jak Profil Szkolenia, otrzymujesz pewność, że bierzesz udział w kursie na operatora koparki, który jest zgodny z obowiązującymi normami prawnymi. Cały proces oraz sam egzamin są nadzorowane przez IMBIGS. Zdecyduj się na współpracę z pewną firmą i przygotuj się solidnie do pracy w nowym zawodzie!

Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe? Wybierz zawód operatora koparki. Najpierw jednak sprawdź, czy lekarz dopuści Cię do wykonywania tego zawodu. Zobacz, jak wygląda skierowanie na badania operatora koparki, wzór, który obowiązuje kursantów oraz poznaj ich przebieg. Z tego poradnika dowiesz się również, ile kosztują dla operatora koparki badania lekarskie i badania psychotechniczne. 

Czy wiesz, jakie trzeba wykonać badanie lekarskie na operatora koparki? Skierowanie, przebieg i wszystko, co musisz wiedzieć, nim zapiszesz się na kurs.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Wymagania zdrowotne na stanowisku operatora koparki.
  2. Czy niezbędne jest posiadanie skierowania? Sprawdź, czy można pominąć u operatora koparki badania lekarskie.
  3. Kto może wykonać dla przyszłego operatora koparki badania psychotechniczne?
  4. Jak wygląda badanie lekarskie na operatora koparki?
  5. Koszt badania lekarskiego na operatora koparki. Ile kosztuje i czy w każdym mieście jest taki sam?
  6. Ważność badań lekarskich, czy operator musi mieć badania psychologiczne?
  7. Gdzie można wykonać takie badanie?
  8. Przeciwwskazania do pracy w zawodzie operatora koparki. Sprawdź, co jest istotne i pamiętaj, aby to sprawdzić.
  9. Przykładowy wzór badania lekarskiego na operatora koparki. Na co zwrócić uwagę?
  10. Chcesz otrzymać wsparcie w zorganizowaniu badań, jak i zaliczenia egzaminu na operatora koparki?

Wymagania zdrowotne na stanowisku operatora koparki

Każdy operator koparki powinien cechować się dobrym zdrowiem ogólnym. Ważna jest w tym przypadku sprawność fizyczna. Operator wchodzi do kabiny po schodach. Ponadto obsługa maszyny wymaga sprawności fizycznej dwóch rąk. W tym przypadku Instytut Medycyny Pracy nie dopuści do pracy w zawodzie osoby, która tych kryteriów nie spełnia. Ponadto kluczowa jest także kondycja wzorku. Operator powinien mieć możliwość nieograniczonego widzenia przestrzennego. Nie może być także daltonistą. Rozróżnianie kolorów ma ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa. Znaki ostrzegawcze, słupki, a także ludzie poruszający się po placu budowy w odblaskowych kamizelkach i kaskach są dużo lepiej widziani na tle fałdy ziemi. Jednak, jeśli nosisz okulary lub soczewki, a okulista zakwalifikuje Cię do drugiego poziomu widzenia, to bez obaw możesz pracować w tym zawodzie. Operator koparki to osoba, która powinna być sprawna zarówno ruchowo, jak i umysłowo. Powinna cechować się sprawnością psychomotoryczną, odpowiednim temperamentem, odwagą oraz inteligencją.

Może Cię zainteresować: Najbardziej poszukiwane zawody w 2022 r. w Polsce i za granicą

Czy niezbędne jest posiadanie skierowania? Sprawdź, czy można pominąć u operatora koparki badania lekarskie.

Skierowanie na badania lekarskie jest niezbędne, by je wykonać, jeśli kieruje Cię na nie przyszły pracodawca. Jednak badania mogą być wykonane również bez skierowania, na wniosek przyszłego kursanta, który chce wziąć udział w kursie na operatora koparki, a po zaliczeniu egzaminu pracować w tym zawodzie. W przypadku wykonywania niezbędnych badań ważne jest, kto je finansuje. Jeśli planujesz założyć własną działalność gospodarczą tuż po ukończeniu kursu i sam finansujesz szkolenie, to badania wykonujesz na własny wniosek bez konieczności posiadania skierowania.

Kto może wykonać dla przyszłego operatora koparki badania psychotechniczne?

Badania lekarskie na operatora koparki może przeprowadzić lekarz medycyny pracy oraz psycholog z niezbędnymi uprawnieniami. Badania są niezbędne do prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych oraz przewidywania następstw poszczególnych sytuacji. Nawet jeśli w późniejszym czasie rozmyślisz się lub nie zdasz egzaminu, a ostatecznie nie uzyskasz niezbędnych kwalifikacji na operatora takiej maszyny, to kosztu badania nikt Ci nie zwróci. 

Jak wygląda badanie lekarskie na operatora koparki?

Aby dostać się na badanie lekarskie na operatora koparki, należy wypełnić wzór dokumentu. Najczęściej wniosek o badania wypełnia przyszły pracodawca lub placówka, która je finansuje. W pierwszym etapie badań trafiasz do lekarza medycyny pracy, który bada Twój wzrok i sprawdza sprawność fizyczną. Jeśli badanie przebiega pomyślnie, w drugim etapie trafisz do gabinetu psychologa, by wykonać badania psychotechniczne

Koszt badania lekarskiego na operatora koparki. Ile kosztuje i czy w każdym mieście jest taki sam?

Koszt badań lekarskich powinien być w podobnej cenie we wszystkich miastach, ponieważ jego wysokość reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia. Jednak w placówkach prywatnych ta kwota może się od siebie nico różnić. Badanie lekarskie średnio kosztuje ok. <uzupełnić> zł. Natomiast badanie psychologiczne operatora koparki kosztuje ok. <uzupełnić> zł, czyli mniej więcej tyle samo, co w przypadku operatorów wózków widłowych. 

Ważność badań lekarskich, czy operator musi mieć badania psychologiczne?

Każdy operator koparki powinien posiadać niezbędne badania. Wiąże się to również z cyklicznym aktualizowaniem ich. Badania lekarskie w Zakładzie Medycyny Pracy wykonywane są okresowo. Jeśli kursant nie ma jeszcze 60 lat i chce zdobyć uprawnienia na ten sprzęt, to jest zobowiązany do kompleksowych badań, które mają ważność 5 lat. Są one niezbędne, by móc operować koparką lub koparko-ładowarką. Osoby po 60 roku życia są zobowiązane do wykonywania badań co 30 miesięcy. Ze względu na częstotliwość występujących jednostek chorobowych po 60 roku życia, okres pomiędzy kolejnymi badaniami jest krótszy.

Może Cię zainteresować: Jakie kwalifikacje zawodowe w 2022 roku warto zdobyć?

Gdzie można wykonać takie badanie?

Badania, które kwalifikują do wzięcia udziału w kursie, można wykonać w gabinetach Medycyny Pracy w każdym mieście w Polsce. Lekarz psycholog zbada Twoją sprawność psychomotoryczną oraz poziom inteligencji. Ponadto w ocenie ogólnej weźmie również pod uwagę temperament oraz ogólny pozom skupienia. Następnie przyszły operator koparki wypełnia przygotowane przez lekarza kwestionariusze osobowe oraz ankiety, które wchodzą w skład części teoretycznej. Na koniec odbywa się badanie, które ma na celu określenie czasu reakcji oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej. Wynik pozytywny w badaniach lekarskich, jak i psychologicznych umożliwia wzięcie udziału w kursie na operatora koparki.

Przeciwwskazania do pracy w zawodzie operatora koparki. Sprawdź, co jest istotne i pamiętaj, aby to sprawdzić.

W codziennym wykonywaniu zawodowych obowiązków na stanowisku operatora koparki istotny jest ogólny stan zdrowia oraz wzrok. Jeśli borykasz się z bólami kręgosłupa, a pozycja siedząca dodatkowo obciąża źródło bólu, ten zawód może nie być dla Ciebie. Wskazany nie jest również lęk wysokości, ponieważ w wielu przypadkach koparki pracują na skarpach lub wzniesieniach terenu. Podstawą do pracy jest oczywiście sprawność oczu.

Przykładowy wzór badania lekarskiego na operatora koparki. Na co zwrócić uwagę?

W Internecie nie brakuje wzorów zaświadczeń, które nie zawsze są zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów. Jak zatem powinno wyglądać skierowania na badania na operatora koparki? Wzór powinien zawierać miejsce na wpisanie imienia, nazwiska, peselu oraz adresu zameldowania. Wypełnienie prawidłowo wszystkich wolnych pól nie pozostawia złudzeń, kto wziął udział w badaniu i kogo lekarze dopuszczają do wzięcia udziału w szkoleniu. Ten dokument placówka organizująca szkolenie może później wykorzystać podczas przygotowywania certyfikatu po ukończeniu kursu. 

Chcesz otrzymać wsparcie w zorganizowaniu badań, jak i zaliczenia egzaminu na operatora koparki?

Decydując się na zmianę kwalifikacji zawodowych, które mogą odmienić Twoje życie, możesz zrobić to osobiście lub skorzystać z pomocy firm, takich jak Profil Szkolenia, które kompleksowo pomagają przyszłym kursantom dopełnić wszelkich formalności

Zdobycie odpowiednich zaświadczeń lekarskich i pomyślne zaliczenie testów psychotechnicznych umożliwiają wzięcie udziału w kursie na operatora koparki i koparko-ładowarki. Ponadto odbycie szkolenia w towarzystwie doświadczonych konstruktorów z pewnością ma wpływ na poziom zdobytej wiedzy i jakość świadczonych usług w przyszłości. Zgłoś się do nas i skorzystaj z naszej pomocy w organizacji kursu na operatora koparki od A do Z!

Do najbardziej pożądanych grup zawodowych w 2023 roku z pewnością można zaliczyć operatorów koperek. Specjaliści w tej dziedzinie są potrzebni i w najbliższych latach z pewnością nic się w tej kwestii nie zmieni. Wybierając pracę w zawodzie operatora koparki lub koparki-ładowarki, możesz zarobić znacznie więcej niż średnia krajowa w 2023 roku. Poznaj zalety pracy w tym zawodzie i sprawdź, co wpływa na stawkę godzinową.

Czy wiesz, ile miesięcznie może zarobić operator koparki? Wynagrodzenie operatorów maszyn budowlanych w 2023 zależy od wielu czynników, ale z pewnością nie oscyluje na poziomie najniższego wynagrodzenia w Polsce. Sprawdź, jak zdobyć uprawnienia i dobrze zarabiać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Od czego zależy wynagrodzenie operatora koparki?
  2. Zarobki operatorów koparek w Polsce i za granicą
  3. Zapotrzebowanie na operatorów maszyn w kraju i za granicą
  4. Porównanie zarobków operatora koparki na tle innych zawodów: kierowca zawodowy, operator wózka widłowego czy HDSA
  5. Koszty uprawnień a zarobki na stanowisku operatora, jak szybko zwrócą się koszty kursu?
  6. Chcesz cieszyć się podobnym poziomem wynagrodzeń? 

Od czego zależy wynagrodzenie operatora koparki?

W 2023 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosi 3600 zł brutto, a średnia krajowa zgodnie z informacjami z Głównego Urzędu Statystycznego w marcu 2023 roku wyniosła nieco ponad 7300 zł brutto. Jak widzisz, statystyczny Polak zarabia dwukrotność najniższego wynagrodzenia. Utrzymanie rodziny za najniższą krajową przy szalejącej inflacji, bezustannie podnoszonej stopie procentowej oraz przy rekordowych cenach paliwa w zasadzie graniczy z cudem. Sytuacja ekonomiczna sprawia, że coraz więcej Polaków szuka lepszej alternatywy dla obecnej pracy. Słowo „lepszej” oznacza zatem „lepiej płatnej” pracy. 

Po dokonaniu analizy współczesnego rynku pracy szybko zorientujesz się, że do pożądanych i dobrze płatnych zawodów z pewnością można zaliczyć między innymi operatora koparki i operatora koparko-ładowarki. Jest to pracą, której najczęściej podejmują się mężczyźni, jednak i kobiety, które chcą osiągnąć stabilizację finansową, mogą zdobyć niezbędne kwalifikacje, by zacząć zarabiać więcej. 

Zastanawiasz się, ile zarabia operator koparki? Na kwotę wynagrodzenia miesięcznego wpływa między innymi:

Zarobki operatorów koparek w Polsce i za granicą

Bez względu na sektor zatrudnienia operator koparki jednonaczyniowej lub koparko-ładowarki to praca dobrze płatna. Mediana zarobków na tym stanowisku pracy w Polsce, według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, wynosi ok. 6000 zł brutto. Oczywiście mniej doświadczeni operatorzy zarabiają trochę mniej. Ankietowani, którzy wzięli udział w tym badaniu, deklarowali staż pracy mniejszy niż 3 lata i zarabiali miesięcznie ok. 5000 zł brutto

Oczywiście stawka godzinowa zależy w dużej mierze od sektora gospodarczego, wielkości firmy i regionu, w którym dana firma świadczy usługi. Dla przykładu możemy w tym miejscu porównać słabo rozwijające się Podlasie i bardzo dobrze rozwinięty Śląsk, gdzie stawka godzinowa może przekraczać nawet dwukrotność tego, ile zarabia operator z Podlasia. 

Decydując się na własną działalność gospodarczą w Polsce, operator koparki otrzymuje stawkę w granicach ok. 100 zł

Nieco inaczej wyglądają zarobki operatorów koparek jednonaczyniowych i koparko-ładowarek poza granicami naszego kraju. Przeciętny operator zatrudniony na umowę o pracę w Polsce zarabia ok. 30 zł na godzinę. Jakie więc operator koparki zarobki w Niemczech otrzymuje za tę samą pracę? Najczęściej jest to ok. 20 euro, co po przewalutowaniu daje ok. 90 zł. Chcesz wiedzieć, na jakie pieniądze w Norwegii może liczyć operator koparki? Zarobki w Norwegii na tym stanowisku kształtują się na poziomie ok. 100 zł za godzinę. Na tych przykładach świetnie widać, że zarobki w krajach Unii Europejskiej mogą być kilkukrotnie większe od tych w Polsce

Pomiędzy zarobkami w Polsce i krajami zachodnimi zawsze była dość duża różnica. Z tego powodu wielu operatorów decyduje się na wyjazd poza granice naszego kraju. Obecnie zdaniem ekonomistów nie ma szans na wyrównanie w Polsce stawek dla operatorów maszyn budowlanych z tymi, które występują za granicą.

Zapotrzebowanie na operatorów maszyn w kraju i za granicą

Od wielu lat obserwujemy trend coraz mniejszej liczby pracowników w sektorze budowlanym. W tym przypadku brakuje głównie wykwalifikowanych operatorów maszyn budowlanych. Młodzież coraz częściej wybiera zawody związane z rozwojem technologii, komputeryzacją i automatyką. A klasyczne i dobrze płatne specjalizacje zostają w cieniu. W tym roku operatorów maszyn budowlanych brakuje na terenie całego kraju. W krajach wysoko rozwiniętych ten trend utrzymuje się już od dłuższego czasu. Nie zapowiada się na to, że ten proces ulegnie zatrzymaniu. 

Jeśli szukasz pracy dobrze płatnej i zależy Ci na stabilizacji finansowej, zdecyduj się na poszerzenie swoich uprawnień zawodowych. Biorąc pod uwagę, ilość ogłoszeń o pracę w kraju i za granicą, z pewnością szybko znajdziesz nowe zatrudnienie i otrzymasz gwarancję znacznie lepszych zarobków, które pomogą Ci przetrwać aktualny kryzys ekonomiczny.

Porównanie zarobków operatora koparki na tle innych zawodów: kierowca zawodowy, operator wózka widłowego czy HDSA

Oczywiście praca operatora koparki lub koparko-ładowarki z punktu widzenia innych grup zawodowych może być mało atrakcyjna. Dla porównania weźmy pod lupę kierowców zawodowych. Znaczna część kierowców spędza większość czasu poza domem. Praca wiąże się z wyjazdami zagranicznymi i dalekimi trasami w kraju. Średnie zarobki kierowcy w kraju wynoszą ok. 6000 zł brutto, a w krajach zachodnich ok. 15000 zł brutto. 

Natomiast operator wózka widłowego w Polsce zarabia ok. 3500 zł miesięcznie. 25% wszystkich specjalistów z uprawnieniami na tę maszynę otrzymuje mniej niż 3000 zł brutto miesięcznie. Za granicą średnie zarobki operatora wózka widłowego wynoszą ok. 2500 euro. 

Dla porównania weźmy jeszcze pod lupę jeszcze operatora żurawia HDS. Zarobki osób z uprawnieniami do obsługiwania tej maszyny można porównać do operatorów wózka widłowego. Oczywiście w każdym przypadku na ostateczną stawkę godzinową ma wpływ doświadczenie operatora, jego kwalifikacje zawodowe oraz region kraju, w którym podejmuje się pracę.

Obsługa wózka widłowego oraz HDS jest porównywalna do pracy koparką. Najczęściej zlecenie odbywają niedaleko miejsca zamieszkania. Rzadziej pracodawca wysyła swoich pracowników w delegacje, tak jak to ma miejsce w przypadku zawodowego kierowcy.

Koszty uprawnień a zarobki na stanowisku operatora, jak szybko zwrócą się koszty kursu?

Biorąc pod uwagę fakt, że operator koparki zarobki w Polsce średnio 30 zł/h, możesz szybko przeliczyć, że w skali miesiąca zarabia kilak tysięcy złotych. Inwestycja w niezbędne uprawnienia do pracy koparko-ładowarką lub koparką jednonaczyniową wynosi średnio ok. 2000 zł. Nawet jeśli do kosztu szkoleń trzeba doliczyć dojazdy do najbliższej placówki szkoleniowej lub noclegi, to z pewnością po pierwszym przepracowanym miesiącu otrzymasz zwrot nakładów finansowych, a w kolejnych miesiącach zaczniesz już liczyć zyski.

Chcesz cieszyć się podobnym poziomem wynagrodzeń? 

Jeśli stoisz właśnie na rozdrożu i zastanawiasz się, jak poprawić swój byt, w jaki sposób zniknąć z listy zawodów wykluczanych oraz zacząć w końcu zarabiać więcej, podejmij właściwą decyzję i zapisz się na kurs operatora maszyn w Profil Szkolenia. Nasza doświadczona kadra przeprowadzi Cię przez świat teorii i praktyki. Poznasz wszystkie tajniki zawodu operatora koparki, operatora spycharki lub operatora kafara, niezbędne zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, a po uzyskaniu certyfikatu w końcu odzyskasz finansową równowagę. 

Podejmij odważną decyzję i już dziś zainwestuj we własne umiejętności. Postaw na współpracę z doświadczoną firmą szkoleniową i odmień swoje życie!

Prawo jazdy
Kierowca zawodowy
Operator maszyn
Szkolenia UDT
INNE KURSY
Profil Szkolenia
5.0
Na podstawie 3 opinii
powered by Facebook
js_loader
Obsługę prawną firmy zapewnia  Kancelaria Radcy Prawnego KINGA KONOPELKO
© PROFIL SZKOLENIA Sylwia Wyszyńska 2022
crossmenu